Sensacja rewelacja! W „Newsweeku” ujawnione fakty nietajnej rozmowy! Podsłuch nie był konieczny — wszyscy się sami podłożyli!!

Sensacja rewelacja! W najnowszym numerze tygodnika „Newsweek” (nr 31/2014 z 28 lipca 2014 r., od dziś w kioskach), jest tekst „W sieci naciągaczy” Dariusza Ćwiklaka, a w nim dwie wypowiedzi skromnego Autora niniejszych słów i Wydawcy niniejszego Czasopisma.
Ogólnie chodzi o różne atrakcje serwowane nam wszystkim od czasu do czasu przez co cwańszych użytkowników internetów, z uwzględnieniem najnowszego wykwitu — czyli „De Lege Artis” Krzysztofa Habiaka. A ściśle rzecz ujmując z lektury tekstu możecie się dowiedzieć co Wasz Ukochany Redaktor myśli o aferze, a w szczególności jak się wyplątać (tj. lex trafiła kosa na kamień).
Drukiem wygląda to tak:
sensacja rewelacja

Newsweek o De Lege Artis i Krzysztofie Habiaku

Bieżajcie do kiosków, wykupujcie nakład! Nieście słowo, sensacja! rewelacja!
PS niniejszy felieton dedykuję tym wszystkim (blogerom i nie-blogerom), którzy skrupulatnie odnotowują każdą prasową wzmiankę dotyczącą ich osoby. Nigdy tego nie robiłem, ale chyba dziś — w czasach kiedy blogopisanina staje się coraz to lepszą gałęzią biznesu — chyba sam zacznę hołdować zasadzie niech cię widzą jak cię piszą! :-)

8 comments for “Sensacja rewelacja! W „Newsweeku” ujawnione fakty nietajnej rozmowy! Podsłuch nie był konieczny — wszyscy się sami podłożyli!!

 1. Robert
  29 lipca 2014 at 06:26

  A wystarczyło by zakazać takich praktyk. Przecież niedługo ludzie będą się obawiać wchodzić do sieci żeby w jakieś . nie wdepnąć. Nie można wprowadzić zasady PREPAID – zanim dostaniesz – zapłać? I tylko w taki sposób. Chcesz dodać ogłoszenie, firmę do katalogu, jakieś zestawienie? Wyślij SMSa lub zapłać przez PayU i po kłopocie. <br />Chyba, że komuś zależy żeby w tym kraju był wiecznie syf.<br /

 2. 29 lipca 2014 at 06:32

  No tak, ale wprowadzając ogólny nakaz zawierania umów dopiero po przedpłacie — czyli jak rozumiem braku umowy bez zapłaty — wywalasz z obrotu gospodarczego jakieś 99% zobowiązań. Dodam, że w obrocie konsumenckim w ogóle zakazane jest obligatoryjne pobieranie zapłaty przed sprzedażą.

 3. 29 lipca 2014 at 06:57

  Zgodnie z podpowiedzią Tomasza — po kilku godzinach wiszenia tekstu zmieniłem (zaostrzyłem) tytuł. Chyba teraz będę tak zawsze robił: jeden tekst będzie co pół dnia dostępny pod nowym, coraz bardziej szokującym tytułem.

 4. Toszt
  29 lipca 2014 at 07:57

  Dobre! Metoda sprawdzona przez Onet, czy inne Wirtualne Polski już lata temu :)

 5. kjonca
  29 lipca 2014 at 08:19

  Czy ten newsweek jest w jakimś ebooku?

 6. 29 lipca 2014 at 08:35

  &quot;Newsweek&quot; <a href="http://swiatczytnikow.pl/z-papieru-wyczytasz-wiecej-newsweek-zniecheca-do-e-bookow/nie&quot; rel="nofollow">lubi elektronicznej formy prasy</a> ;-) <br /><br />Jednak wydawca zaprasza do serwisu e-Kiosk.pl: http://www.newsweek.pl/wydania/ Natomiast w Nexto.pl jest możliwość nabycia pliku PDF http://www.nexto.pl/e-prasa/newsweek_polska_p34144.xml <br /><br />[uwaga,

 7. Robert
  29 lipca 2014 at 09:15

  Ale mowa tylko o umowach dotyczących usług opartych o WWW, czyli dodawanie wpisów różnego typu na stronach internetowych (ogłoszenia, katalogi firm, CV itp.). Można to chyba ładnie ubrać w słowa, a te zamieścić w uśude. W przeciwnym wypadku za jakiś czas ludzie w ogóle przestaną cokolwiek wpisywać na stronach. I może o to chodzi? :)<br />W sumie na dobrą sprawę dodając tego posta powinienem

 8. 29 lipca 2014 at 09:47

  To prawda, nie możesz mieć pewności. Powiem nawet więcej: jesteś przezorny ale po fakcie, lecz udając, że tkwisz w mylnym błędzie chcesz uchylić się od skutków swojego wyświadczenia woli, zgodnie z którym chcesz mi zapłacić nie 500 lecz 5000 złotych. <br /><br /><br />Dziennie. Powtarzam: dziennie!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.