O tym jak Software Hauptstadt zaprzeczało…

W kontekście stałego mutowania organizacji konsumenckiej kompedium i jej poprzedniczek (teraz chodzi jako regulaminowo.com, ale „sklep” klik.sstore.com.pl nadal jest do obejrzenia) wreszcie dostałem obiecaną kopię korespondencji, którą spółka Software Hauptstadt sp. z o.o. prowadziła swego czasu w sprawie zarzutów czynu nieuczciwej konkurencji — czyli ten ich wiadomy spam z serii „macie zły regulamin„.

(…) firma nasza Software Hauptstadt sp. z o.o. nigdy nie była autorem treści reklamowej ani też nie rozsyłała tego typu korespondencji (…) udało się ustalić, iż autorem i pomysłodawcą (…) była nasza konkurencja. Prawdopodobnie miało to na celu oczernianie naszej firmy i wpływać na negatywny wizerunek w internecie. (…) jak wszyscy wiemy „idiotów” w internecie nie brakuje (…) firma nasza zgłosiła podejrzenie o popełnieniu przestępstwa do prokuratury (…)

A tak to wygląda na żywca (nazwisko prezesa zamazałem ze względów humanitarnych…):


software hauptstadt


Oczywiście z danych domeny sstore.com.pl — jest to jeden ze „sklepów z regulaminami” — wynika, że jej abonentem jest Software Hauptstadt sp. z o.o., no ale to przecież „idiotów” w internecie niestety nie brakuje…


klik.sstore.com.pl Software Hauptstadt


Podawajcie dalej, niech nikt się nie nabierze na ten głupi spam….

PS Dzięki podpowiedzi powtórzyłem ścieżkę zakupową w sklepie www.regulaminowo.com, oto kto według DotPay SA jest odbiorcą wpłaconych środków:

software hauptstadt dotpay

 

 • BZDETNET

  Za zakupy na tych oszukańczych stronach można było płacić kartą. Zrobiłem „prawie zakup” kontrolowany i pośrednik płatności poinformował mnie na stronie płatności, że opłata jest na rzecz „Software Haupstadt”. To albo ktoś tu „rżnie głupa” albo „idioci z Internetu” uruchomili lewą działalność i powinna im się przyjrzeć skarbówka :)

 • O proszę, nawet nie wpadłem na to, że można przecież spróbować dokonać transakcji… dzięki!

 • Antytroll

  Nie pierwsze to złodziejskie poczynania Software Hauptstadt. Prowadzą również działalność hostingową ze sklepami internetowymi i co rusz robią „skoki na kasę”. Ostatni skok miał miejsce w październiku 2014 – pod pozorem aktualizacji oprogramowania serwera zażądali kasy – kto nie zapłacił to zablokowali mu dostęp do bazy MySQL. Pisałem wtedy do DI i Niebezpiecznika ale nikt nie podjął tematu (chociaż bezprawna blokada dostępu do danych chyba podpada pod któryś paragraf) – jeśli autora bloga interesują szczegóły to proszę o kontakt.

 • A pewnie, pewnie, jeśli jest jakiś twardy materiał — skan pisma, email — to zapraszam:

  http://3.bp.blogspot.com/-KnMwSPpYgsg/U3fMS7JgW3I/AAAAAAAABJc/GI3iRuD9DZw/s1600/czasopismo+legeartis.org.jpg

 • jack

  Za tym wszystkim stoi Piotr Kudlaszyk z poznania, ta firma software haupstadt oraz strona klik store to ta sama osoba .Facet wyciaga kase od naiwnych klientów, nawet założył lewe fundacje ze niby ma chore dziecko i ze zbiera na turnus rehabilitacji. Moze w końcu ktis sie tym zajmie włącznie z prokuratorem.