Bo April.pl oznacza spam…

Tylko najstarsi stażem P.T. Czytelnicy mogą pamiętać niegdysiejsze potyczki z pewnym sklepem, który w nazwie ma kończący się właśnie miesiąc (po angielsku) — por. Śmierdzący spam oraz Sklep April.pl znów prostacko spamuje. Chociaż minęło już 8 lat od pierwszego kontaktu, warto pamiętać, że chociaż w przyrodzie nic nie ginie, to nauka czasem idzie w las…


april.pl spam

Takie wyjaśnienie było słabe już w 2008 r. Oczywiście wszyscy (?) przyzwyczaili się już do ton spamu wpadających do naszych skrzynek, ale czy w sklepie April.pl przez ten czas potrafili wyłącznie dopisać klauzulę opt-out?


Otóż znów dostałem dziś spam od sklepu April.pl, a w nim — cóż za powrót do przeszłości! — sentencjonalny zwrot:

Drodzy Państwo! Wasz adres pochodzi z naszej bazy. Przepraszamy jeśli naruszyliśmy Waszą prywatność.

tym razem (minęło parę lat, był czas popracować nad ofertą) wzbogacony o dodatkowy disklajmer:

Jeśli nie chcecie otrzymywać naszych informacji wystarczy postąpić zgodnie z zaleceniami na końcu maila

april.pl spam

No i właśnie: klikać czy nie klikać? Wszakże każdy spamer jest zachwycony jak się klika w jego spam-reklamy…


Na pytanie: co robić ze spamem i jak z tym walczyć? od jakiegoś czasu postanowiłem odpowiadać: olać to, traktować jak codzienną dolegliwość życiową i żyć dalej — niemniej kliniczne przypadki warto też piętnować (klinicznym przypadkiem jest oczywiście spam reklamowy wysyłany przez DMBS wysyłany przez PIDI lub wcześniejszy spam wysyłany przez Mobcomer — przy czym faktycznie DMBS to nic innego jak kolejne wcielenie Mobcomer, por. KRS 0000373905).

Q.E.D.

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
noSpam
Gość
noSpam

Ta wojna ze spamerami jest przegrana, jedynym rozsądnym wyjściem wydaje się nie podawać na stronie swojego adresu e-mail. Wszelki kontakt wyłącznie poprzez formularz zabezpieczony captcha od googla (najmocniejsza). Gdyby się zmieniło prawo i za każdy spam mógłbym zażądać powiedzmy 500 to co innego (byłbym bogaty :))

Olgierd Rudak
Gość

Ten akurat spamer ma mój adres ponieważ… pisałem do niego w sprawie spamownia ;-)

Poza tym oczywiście są spryciarze generujący adresy.

RYBY
Gość
RYBY

RedNacz parę lat temu opublikował wyrok Sądu w Dzierżoniowie, który ukarał spamera. Gdyby tak wprowadzić szybką ścieżkę w takich sprawach (jak sądy 24-godzinne – ciekawe czy to jeszcze działa na kiboli?)

Olgierd Rudak
Gość

Publikowałem też informację o wyroku, w którym uniewinniono mnie od podobnego zarzutu.

Jeśli sąd 24-godzinny miałby oznaczać ukaranie wyłącznie na podstawie bzdur z policji oraz zapierania się „pokrzywdzonego” (jak w tej sprawie — pokrzywdzony parł do ukarania, chociaż WIEDZIAŁ, że nie jestem winny), to dziękuję, postoję.

Łukasz
Gość
Łukasz

Mam swoją domenę i po prostu dodaję takie przypadki do spam listy SpamAssasina. Ostatnio zauważyłem, że sporą część spamu można wyciąć, wpisując w regule zawiera słowo ‚Domaniewska’. Po 2 dniach jeden ze spamerów zamienił fragment tekstu (‚spam wyslano na zlecenie……… Domaniewska 41……..’) na obrazek…..