Rejestr Krajowych Znaków Towarowych i Wzorów Użytkowych (Ferum sp. z o.o.) znowu nadaje!

Czysto informacyjnie — aczkolwiek z cyklu przestrzegam przed: Rejestr Krajowych Znaków Towarowych i Wzorów Użytkowych znowu nadaje bezwartościowe informacje o zgłoszeniu znaku towarowego do Urzędu Patentowego RP — i prosi o wniesienie opłaty „celem dokonania rejestracji na okres 10 lat”.


rejestr krajowych znaków towarowych wzorów użytkowych

Rejestr Krajowych Znaków Towarowych i Wzorów Użytkowych — w nowym ciele stary duch!


Dla przypomnienia: Rejestr Krajowych Znaków Towarowych i Wzorów Użytkowych jest P.T. Czytelnikom „Czasopisma” nieźle znany (por. „Rejestr Krajowych Znaków Towarowych i Wzorów Użytkowych”) — lecz chociaż rejestracja znaku w RKZTWU jest nadal „irrelewantna” dla powstania i trwania ochrony prawnej znaku — to zmienił się podmiot oferujący usługę.

Obecnie jest to FERUM sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Wspólna 63B/2, KRS 656329, NIP 7010647706. Spółka powstała 29 grudnia 2016 r., ma 6 tys. złotych kapitału, jej jedynym wspólnikiem jest GRAND NOVA CENTER sp. z o.o. (KRS 654006), jedynym członkiem zarządu Karol Krankowski.

Co można powiedzieć o spółce pod firmą GRAND NOVA CENTER sp. z o.o.? Otóż właściciel właściciela serwisu Rejestr Krajowych Znaków Towarowych i Wzorów Użytkowych powstał całe 9 dni wcześniej, ma taki sam adres, jej kapitał to 50 tys. złotych, zaś wspólnicy to GRAND NOVA sp. z o. o. (KRS 418787) oraz Anna Kośmicka, która jest równocześnie jedynym członkiem zarządu. Ze strony internetowej www.grandnova.com.pl można wywnioskować, że przedmiotem działalności jest m.in. prowadzenie wirtualnego biura, a także zakładanie spółek przez S24 (zarówno GRAND NOVA CENTER jak i FERUM powstały w ten właśnie sposób).

Cóż można rzec o właścicielu właściciela? Ano to, że GRAND NOVA sp. z o.o. istnieje od 2012 r., jej adres to ul. Złota 7/18, Warszawa, jej kapitał zakładowy wynosi 5 tys. złotych, większościowym udziałowcem jest Anna Kośmicka (plus 1 osoba, która ma 1 udział o wartości 50 złotych) — Anna Kośmicka jest także jedynym członkiem zarządu tej spółki.

Nie wiem jak ich wirtualne biura (przypominam, że z punktu widzenia urzędu skarbowego to może być problem), ale na pewno otrzymane pisma dotyczące znaków towarowych warto odsyłać — do Koszalina.

 • kjonca

  rejestracja jest irrelewantna … :)

 • b52t

  pod tym artykułem śmy se pogadali o języku, widać, ktoś wziął z tego wnioski:
  http://czasopismo.legeartis.org/2017/01/krp-krajowy-rejestr-przedsiebiorstw.html

 • Tervueren

  Zupełnie na marginesie tych rozważań dopadła mnie wątpliwość czy Pan Karol i Pani Anna w ogóle mają świadomość tego, że są prezesami tych biznesów.

 • Spółki (oprócz spółki-babci) zakładane są w systemie S-24, prawdę mówiąc nie wiem jak wygląda tam kwestia weryfikacji tożsamości członków zarządu.

 • kjonca

  Pani Anna to chyba prezesuje spółce-córce i spółce-babci, więc chyba wie (no. chyba, że mamy 2 osoby o tym samym imieniu i nazwisku ….)

 • Można zakładać, że powinna :)

 • Tervueren

  Cytuję:
  „Wspólnicy (członkowie organów spółki z o.o.) muszą spotkać się przed komputerem z dostępem do internetu w celu m.in. zawarcia umowy spółki.”
  „Do podpisania umowy spółki z o.o. S24 wystarczający jest zwykły podpis elektroniczny (profil MS).”

  Czyli w zasadzie nie jest potrzebna fizyczna obecność założycieli.

 • Tervueren

  Tylko czy „wie”=”jest świadoma/-y”?

 • b52t

  nie, nie jest, to fakt. widziałem rejestrację tego stwora. Nie jest w ogóle w 24 h., bo po pierwsze sądy działają w określonych godzinach, a we Wrocławiu trzeba uważać na pewien problem, który nie jest wyłapywany przez program, puszcza, a później jest wezwanie do uzupełniania i nici z S24.

 • Tak dobrze to jest tylko u notariusza. Ale powołanie spółki to 1/2 tematu — drugie pół to powołanie członka zarządu. Jeszcze rok temu wymagało to wizyty nominata u rejenta (wzór podpisu), dziś nawet ten etap odpada.

  Literalnie rzecz ujmując: każdy może się jutro obudzić jako prezes spółki prawa handlowego, który udzielił prokury — ale potencjalnie odpowiada własnym majątkiem za numery wycięte przez spółkę (art. 299 ksh).

 • Tervueren

  „…prezes spółki prawa handlowego, który udzielił prokury — ale potencjalnie odpowiada własnym majątkiem za numery wycięte przez spółkę (art. 299 ksh)”

  Niby tak, ale co z tego że capną go za numery, jak to będzie Pan Zdzisio z oficyny, którego jedynym majątkiem jest stary wózek mleczarski wypakowany złomem.

 • Przecież teraz prezesów szuka się przez ogłoszenia w portalach rekrutacyjnych! Ponoć płaci się im całkiem niezłą pensję (acz zwykle jedną).

 • b52t

  ano, są takie ogłoszenia. Niektóre wyglądają jakby miały być na poważnie.

 • Mike

  podrożało, ostatnio było 490 złociszy… ten przekręt jest o kant … parasola, mniejsza kwota łatwiej umyka uwadze, więc można iść w ilość ;-) chyba, że ilość łosi w populacji spadła.