impressum

Czasopismo Lege Artis

redaktor naczelny: Olgierd Rudak


Olgierd Rudak


wydawca: Olgierd Rudak, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Olgierd Rudak Firma Prawnicza Lege Artis, dane kontaktowe


blog o prawie Czasopismo Lege Artis


Czasopismo Lege Artis wpisane jest do rejestru dzienników i czasopism pod numerem Rej Pr 2415 — postanowienie Sądu Okręgowego we Wrocławiu z 27 września 2007 roku (sygn. akt I Ns Rej. Pr 592/07)

Informacje rozpowszechnione w serwisie nie stanowią porady prawnej i stanowią wyłącznie przejaw publicystyki prawnej. Wszelkie prezentowane poglądy i opinie są moimi prywatnymi opiniami i nie należy ich łączyć z zatrudnieniem lub świadczeniem usług na rzecz jakiegokolwiek podmiotu. Zastrzegam sobie prawo do błądzenia, prowokowania i zmiany stanowiska.

Wszelkie materiały przeznaczone do publikacji (wyłączając informacje handlowe, na przesyłanie których nie wyrażam zgody) proszę przesyłać na powyższy adres. Osoby pragnące podzielić się interesującymi ciekawostkami w celu ich publikacji zapewniam o zachowaniu w tajemnicy — na życzenie — ich tożsamości.

Wszelkie prawa do tekstów zastrzeżone.
Fotografie autorstwa Olgierda Rudaka udostępnione są na licencji CC-BY-3.0, chyba że wskazano inaczej.

Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1 lit. b ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych zabrania się dalszego rozpowszechniania aktualnych artykułów bez uzyskania zgody Wydawcy.

 


historia Czasopisma Lege Artis

Czasopismo Lege Artis ukazuje się od 17 listopada 2006 r., początkowo jako wydawnictwo bezdebitowe, jednak od 27 września 2007 r. wpisane do rejestru dzienników i czasopism pod numerem Rej Pr 2415.
Do maja 2014 r. Lege Artis wydawane było w formie bloga prowadzonego pod adresem Olgierd.bblog.pl, natomiast od tego czasu ma postać obecną.

Czasopismo Lege Artis porusza przede wszystkim tematykę prawną, szczególności z zakresu mediów i prasy, własności intelektualnej, w tym prawa autorskiego, ochrony konkurencji i konsumentów, bankowości, świadczenia usług drogą elektroniczną oraz dostępu do informacji publicznej. Niemało uwagi poświęcano tematyce wolności osobistej i gospodarczej, zwłaszcza wolności słowa oraz ochrony danych osobowych i prawa do prywatności, ale i swobody gospodarowania (autor konsekwentnie przyjmuje postawę liberalną i prokapitalistyczną).

Z najgorętszym przyjęciem spotkały się teksty poświęcone:

Czasopismo Lege Artis to nie jedyny przejaw mojej aktywności medialnej czy dziennikarskiej. Pierwszy „prawdziwy” tekst w drukowanej gazecie mojego autorstwa pojawił się w 1993 r. i przez jakiś czas nawet próbowałem zbierać różne numery na pamiątkę… a później kompletnie straciłem rachubę. Z jakąś tam próbką możecie zapoznać się tutaj.


A na pamiątkę — zrzut ekranu końcowej fazy poprzedniej szaty Lege Artis — jeszcze na platformie bblog.pl:

blog o prawie Czasopismo Lege Artis


Ta strona używa różnych ciastek (cookies) a być może innych technologii, z których można zrezygnować poprzez stosowne ustawienie przeglądarki użytkownika. Znane mi ciastka to: Google Analytics (statystyki stron), Facebook (wiadomo), Disqus (system komentarzy) oraz Money2Money (platforma sprzedażowa usług finansowych — przy czym nie mam pewności czy aby dopiero otwarcie wniosku nie serwuje ciastka). Zapewne jest coś od Automattic Inc. (WordPress.com lub WordPress.org).
Więcej grzechów nie znam lub nie pamiętam (w ogóle się na tym nie znam).