Dla dobra ZUS walczmy z wykluczeniem cyfrowym seniorów

Jeśli 9 mln Polaków w wieku 50+ przekonałoby się w jakimś stopniu do internetu, to wpłynęłoby to pozytywnie na naszą gospodarkę, bo ich nieobecność kosztuje nas rocznie 24 mld zł. — to Krzysztof Głomb ze Stowarzyszenia „Miasta w Internecie”

A to już równie atrakcyjne podsumowanie portalu Telepolis.pl: „Integracja cyfrowa tej grupy Polaków oznacza nowe możliwości podejmowania pracy lub zwiększania zarobków, a co za tym idzie dodatkowe składki na NFZ czy ZUS.” Takie rzeczy tylko w okolicy Dni Babci i Dziadka…

czy mówiąc o seniorze musimy poruszać kwestię pt. wykluczenie cyfrowe?

Uwielbiam takie analizy: o ile wszystkim byłoby lepiej, gdyby niektórzy wzięli się za to, co komuś chodzi po głowie. Wykluczenie cyfrowe to nośne hasło, które można przełożyć na twarde pieniądze dla dostawców sprzętu i usług, a przeliczanie aktywności internetowej młodszych seniorów na przychody budżetowe — kwota 24 miliardy złotych robi wrażenie! — na pewno sprzyja „prospołecznemu” wizerunkowi kampanii. Dołóżmy do tego dodatkowe składki na NFZ i ZUS, a przysłowiowy wilk będzie syty.

Najlepiej będzie jednak jak owi wykluczeni cyfrowo — jak się już ich przekona do inwestycji w tablet z hiper-łączem — na własne oczy ujrzą od czego się wykluczyli i do czego dostali dostęp dzięki swoim ciężko (kiedyś) zapracowanym pieniądzom, w tzw. międzyczasie przerąbanym przez państwo opiekuńcze. Rychło okaże się, że z internetami jest dokładnie tak jak z dodatkowymi kanałami TV uzyskanymi dzięki jej cyfryzacji: ilość nie przechodzi w jakość, a wręcz jest odwrotnie.

No ale budżet, budżet, kochani, podatki i składki…

subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
zerknij na wszystkie komentarze
0
komentarze są tam :-)x