Nabino wchodzi w Biuletyn Informacji Publicznej

Być może w swojej krucjacie o zauważenie i docenienie Biuletynu Informacji Publicznej znajdzie Vagla nieoczekiwanego sprzymierzeńca — opinię publiczną. Może się tak stać jeśli tylko hosting strony głównej BIP będzie szedł tak dobrze, jak obsługa wyborów samorządowych, które skończyły się dymisjami w Państwowej Komisji Wyborczej.

Otóż jak podaje Antyweb: spółka Nabino sp. z o.o. wygrała ogłoszony przez Centrum Projektów Informatycznych przetarg na „Świadczenie usługi hostingu Strony Głównej Biuletynu Informacji Publicznej wraz z migracją danych”. Jeśli ktoś by pytał czym jest Centrum Projektów Informatycznych, to spieszę donieść, że jest to jednostka budżetowa podległa MAiC — czyli jakby na to nie patrzeć ktoś tam musiał słyszeć o klapie z liczeniem głosów wyborców.


Nabino wygrała kontrakt na hosting BIP


Jestem naprawdę pod wrażeniem.

10
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Maciej Bebenek
Gość
Maciej Bebenek

kryteria były dwa: cena (95%) i dorzucenie bodajże 6 GB dysku. Ponieważ w dzisiejszych czasach 6 GB to każdy z nas nosi w kieszeni, wystarczyło dać najniższą cenę.
Przecież trzeba się jakoś odkuć za kary umowne w kontrakcie z PKW, prawda? ;-)

Piotr VaGla Waglowski
Gość
Piotr VaGla Waglowski

Skoro mnie Olgierd wyczytał, to tu mój głos w tej sprawie: http://www.prawo.vagla.pl/node/10162

Olgierd Rudak
Gość

Dzięki, grunt to przyjrzeć się sprawie gruntownie :-)

olek
Gość
olek

Ale problemem chyba nie jest to, że wygrali. Problemem moim zdaniem jest to, że kary umowne za nieprawidłowe wykonanie poprzedniego projektu, nie zniszczyły tej firmy.

Olgierd Rudak
Gość

Problemem jest to, że wygrali, ponieważ zamawiający powinien wziąć pod uwagę doświadczenie.

A kary umowne nie są od niszczenia firm. W ogóle firm nie powinno się niszczyć.

Lech Malinowski
Gość
Lech Malinowski

Zatem problemem nie jest to, że wygrali, tylko że do oceny nie brano pod uwagę doświadczenia. A skoro tak, to jest jak jest i wybór jest jak najbardziej słuszny. Byłoby bardzo źle, gdyby w urzędach nie działała zasada przyczynowości, to znaczy gdyby złe przetargi dawały dobre wybory wykonawców. A że zły przetarg dał zły wybór – godne to i sprawiedliwe.

Piotr Stanek
Gość

Nie wiem jak to skomentować…

Olgierd Rudak
Gość

„Te !&*#$Q znów będą *$&@@#!& naszą $^!&@^!$ kasę. @#%^&!

Antytroll
Gość
Antytroll

Oj oj :D [21:41:28] Ja: http://www.prawo.vagla.pl/node/10162 [21:41:37] Ja: No – przyroda nie znosi próżni [21:56:42] Ja: Widziałaś? Opiekę nad BIP przejmie ta sama firma co nam PKW zrobiła [21:57:00] ???: lol [21:57:01] ???: :d [21:57:02] Ja: Q, ktoś jeszcze kontroluje ten kraj? [21:57:37] Ja: Sku*two doszło do granic zenitu [21:57:58] Ja: Chyba czas stąd spier*ać – tak dosłownie [21:58:29] ???: :d [22:00:03] Ja: To w sumie taki P. Kud*szyk do krajowej potęgi [22:00:48] ???: :d [22:00:52] Ja: Zwijamy żagle i wy*lamy z odplywem [22:01:39] Ja: Ja ze swojej strony spodziewałem się wykluczenia Nabino z przetargów publicznych na dekadę [22:01:44] Ja:… Czytaj więcej »

Olgierd Rudak
Gość

„Dziennik Internautów” publikuje wyjaśnienia Nabino w sprawie przetargu:

http://di.com.pl/news/51782.html