Wygaśnięcie profilu zaufanego ePUAP — jak żyć?

Taki zbieg okoliczności: ledwiem obśmiał wyrok WSA, w którym powiedziano, że jak urząd nie ma wniosku złożonego przez ePUAP to przegrywa skarżący (Nie mamy pańskiego urzędowego poświadczenia przedłożenia ePUAP i co pan nam zrobi?) — a już spotkała mnie kara za dworowanie sobie z poważnych rzeczy.

Oto dostałem groźnie brzmiącą wiadomość — profil zaufany użytkownika Olgierd Rudak utracił ważność — a to jest chyba pierwsze poważne ostrzeżenie (następna będzie głowa konia w pościeli).


wygaśnięcie profilu zaufanego ePUAP
Wygaśnięcie profilu zaufanego ePUAP to nie koniec świata.

No nie, to oczywiście żart — wyjaśnia to zdanie „po regulaminowym okresie profil zaufany Twojego użytkownika utracił ważność”. Wychodzi na to, że ePUAP raduje mnie już osobiście 3 lata, przez które udało mi się załatwić jakieś 4 sprawy (w tym pozostać w OFE).

Wszystko ładnie-pięknie, ale szkoda, że informacja jest tak piekielnie lakoniczna. IMHO przydałoby się dołożyć:

  • wyraźną informację o tym, że to nie koniec świata, że profil można odnowić dokładnie tak samo jak się go zakładało (a więc wizyta np. w urzędzie skarbowym z dowodem osobistym);
  • dwa zdania o tym, że ponoć szykowany jest ePUAP2 (a ja przypominam te nagłówki z wiosny: ePUAP2: 20 nowych e-usług do końca maja) — więc może nie ma sensu odnawiać profilu, bo nowa wersja będzie wymagała ponownej rejestracji? To naprawdę nie jest nigdzie jasno powiedziane!

No nic, ja się pewnie pofatyguję i odnowię ważność profilu zaufanego — jak mi go skasują, to przynajmniej będę miał temata do kolejnego narzekania ;-)

Tak czy inaczej mamy kolejny dowód na to, że jak rząd się za coś zabierze, to można być pewnym, że będzie to siermiężne, niewygodne, nieintuicyjne — bo że przepłacone i wielokrotnie spóźnione, to już każdy wie :)

subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

29 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
zerknij na wszystkie komentarze
29
0
komentarze są tam :-)x