Baza wyroków UOKiK

A więc udało się: zgodnie z zapowiedziami (por. Polityka przejrzystości: UOKiK zapowiada publikację wyroków. Także tych, które są niekorzystne dla Urzędu.) właśnie dziś w serwisie internetowym UOKiK pojawiła się baza wyroków wydanych przez sądy w sprawach z powództwa UOKiK, a ściśle:

informacje dotyczące wszystkich rozstrzygnięć w sprawach decyzji z zakresu praktyk ograniczających konkurencję, kontroli koncentracji, naruszenia zbiorowych interesów konsumentów oraz w sprawach o uznanie klauzul za niedozwolone.

Zgodnie z opublikowaną informacją udostępnione zostały wyroki wydane po 1 września 2015 r., natomiast orzeczenia wcześniejsze będą do niej sukcesywnie dodawane. Adres bazy wyroków to http://decyzje.uokik.gov.pl/bp/wyroki.nsf — no i niestety w chwili pisania tego tekstu mam status:

Strona internetowa jest niedostępna
ERR_CONNECTION_REFUSED

trudno przeto powiedzieć co naprawdę tam się kryje i na ile polityka przejrzystości (гласность) zdaje egzamin; no ale cóż — czasem jest tak, że złe są miłego początki ;-)

Ja się o tyle cieszę, że dzięki temu doszło mi kolejne źródełko tematów, ale jak to będzie wyglądało zobaczymy w praniu.

2 comments for “Baza wyroków UOKiK

  1. Art
    1 listopada 2015 at 14:22

    Teraz działa i z tego co widzę są tam tylko same sentencje, bez uzasadnień. W ten sposób dowiadujemy się jedynie czy sąd zmienił decyzję Prezesa UOKiK, a przecież taka informacja powinna być w bazie decyzji od samego początku.

    • 1 listopada 2015 at 17:00

      Faktycznie wygląda to gorzej niż źle :( Miejmy nadzieję, że komuś będzie się chciało — po uzyskaniu uzasadnienia — dokładać tam całość. Na razie to dosłownie wstyd robić szum…

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.