O obowiązku wykazania zgody na przesyłanie informacji handlowych

Tak mnie naszło, bo chyba nie każdy kojarzy lub pamięta:


wykazanie zgody na przesyłanie informacji handlowych
Wykazanie zgody na przesyłanie informacji handlowych to obowiązek podmiotu prowadzącego kampanię reklamową w postaci mailingów czy esemesingów.

Tak mnie naszło, bo od jakiegoś czasu próbuję się dobić do dwóch (a właściwie trzech) podmiotów: pierwszy do Pizza Dominium, która od jakiegoś czasu z niejasnych przyczyn wysyła mi reklamowe esemesy — poprosiłem o wykazanie tej zgody, jednak mimo dodatkowych przypomnień odpowiedzi brak.

Druga sprawa jest nawet zabawniejsza: od e-sklepu, w którym robiłem zakupy (i który sobie cenię) od lat dostawałem mejlingi — aby w ostatnim czasie otrzymać prośbę o zgodę na otrzymywanie informacji handlowych, której to zgody… miałem nie udzielić (sic!). A jeszcze lepsze, bo zaraz po tym pytaniu dostałem kolejną porcję informacji handlowych. Zwróciłem się z odpowiednim pytaniem, sklep wstępnie mi odpowiedział, że u nich jest OK — ale chyba jest problem po stronie usługodawcy (podmiotu realizującego kampanie od strony technicznej) — podmiot ten dementuje… No nic, jeszcze poczekam zanim zwrócę się ze sprawą do Fundacji FORCE :-)

subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

17 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
zerknij na wszystkie komentarze
17
0
komentarze są tam :-)x