Bo April.pl oznacza spam…

Tylko najstarsi stażem P.T. Czytelnicy mogą pamiętać niegdysiejsze potyczki z pewnym sklepem, który w nazwie ma kończący się właśnie miesiąc (po angielsku) — por. Śmierdzący spam oraz Sklep April.pl znów prostacko spamuje. Chociaż minęło już 8 lat od pierwszego kontaktu, warto pamiętać, że chociaż w przyrodzie nic nie ginie, to nauka czasem idzie w las…


april.pl spam

Takie wyjaśnienie było słabe już w 2008 r. Oczywiście wszyscy (?) przyzwyczaili się już do ton spamu wpadających do naszych skrzynek, ale czy w sklepie April.pl przez ten czas potrafili wyłącznie dopisać klauzulę opt-out?


Otóż znów dostałem dziś spam od sklepu April.pl, a w nim — cóż za powrót do przeszłości! — sentencjonalny zwrot:

Drodzy Państwo! Wasz adres pochodzi z naszej bazy. Przepraszamy jeśli naruszyliśmy Waszą prywatność.

tym razem (minęło parę lat, był czas popracować nad ofertą) wzbogacony o dodatkowy disklajmer:

Jeśli nie chcecie otrzymywać naszych informacji wystarczy postąpić zgodnie z zaleceniami na końcu maila

april.pl spam

No i właśnie: klikać czy nie klikać? Wszakże każdy spamer jest zachwycony jak się klika w jego spam-reklamy…


Na pytanie: co robić ze spamem i jak z tym walczyć? od jakiegoś czasu postanowiłem odpowiadać: olać to, traktować jak codzienną dolegliwość życiową i żyć dalej — niemniej kliniczne przypadki warto też piętnować (klinicznym przypadkiem jest oczywiście spam reklamowy wysyłany przez DMBS wysyłany przez PIDI lub wcześniejszy spam wysyłany przez Mobcomer — przy czym faktycznie DMBS to nic innego jak kolejne wcielenie Mobcomer, por. KRS 0000373905).

Q.E.D.

5 comments for “Bo April.pl oznacza spam…

 1. noSpam
  28 kwietnia 2016 at 08:43

  Ta wojna ze spamerami jest przegrana, jedynym rozsądnym wyjściem wydaje się nie podawać na stronie swojego adresu e-mail. Wszelki kontakt wyłącznie poprzez formularz zabezpieczony captcha od googla (najmocniejsza). Gdyby się zmieniło prawo i za każdy spam mógłbym zażądać powiedzmy 500 to co innego (byłbym bogaty :))

  • 29 kwietnia 2016 at 09:47

   Ten akurat spamer ma mój adres ponieważ… pisałem do niego w sprawie spamownia ;-)

   Poza tym oczywiście są spryciarze generujący adresy.

 2. RYBY
  28 kwietnia 2016 at 09:01

  RedNacz parę lat temu opublikował wyrok Sądu w Dzierżoniowie, który ukarał spamera. Gdyby tak wprowadzić szybką ścieżkę w takich sprawach (jak sądy 24-godzinne – ciekawe czy to jeszcze działa na kiboli?)

  • 29 kwietnia 2016 at 09:46

   Publikowałem też informację o wyroku, w którym uniewinniono mnie od podobnego zarzutu.

   Jeśli sąd 24-godzinny miałby oznaczać ukaranie wyłącznie na podstawie bzdur z policji oraz zapierania się „pokrzywdzonego” (jak w tej sprawie — pokrzywdzony parł do ukarania, chociaż WIEDZIAŁ, że nie jestem winny), to dziękuję, postoję.

 3. Łukasz
  29 kwietnia 2016 at 20:39

  Mam swoją domenę i po prostu dodaję takie przypadki do spam listy SpamAssasina. Ostatnio zauważyłem, że sporą część spamu można wyciąć, wpisując w regule zawiera słowo ‚Domaniewska’. Po 2 dniach jeden ze spamerów zamienił fragment tekstu (‚spam wyslano na zlecenie……… Domaniewska 41……..’) na obrazek…..

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.