Habánské Sklepy Zweigeltrebe Rosé 2014 — bo květen po czesku znaczy maj

Kwartał mija od poprzedniego dobrego wina, nie chciałbym, by P.T. Czytelnicy spragnieni recenzji kulinarnych pomyśleli, że o nich zapomniałem. Stąd dziś na tapetę idzie kolejne wino z Moraw Habánské Sklepy Zweigeltrebe Rosé 2014 — różowe wytrawne, całkiem niezłe.

Bo květen po czesku znaczy maj — a mnie się wina różowe kojarzą z wiosną, majem.


Habánské Sklepy Zweigeltrebe Rosé
Habánské Sklepy Zweigeltrebe Rosé 2014 to ciekawe morawskie wytrawne wino różowe (fot. Olgierd Rudak, CC-BY-SA 3.0)

Nie będąc nadal koneserem przyznaję, że ten akurat trunek — to chyba cecha każdego wina różowego — będzie bardziej znośne dla przeciętnego pijacza wina, niż czerwone wytrawne. Jest stosunkowo lekkie, zatem mimo relatywnej cierpkości wchodzi całkiem nieźle.

A dlaczego wina różowe kojarzą mi się z wiosną? To dość oczywiste: zwykle mają orzeźwiający smak, są lżejsze od czerwonych, należy serwować je w wyraźnie niższych temperaturach. Za winami białymi nie przepadam.

Na zakończenie dzisiejszej recenzji tradycyjne przyziemności. Wino Habánské Sklepy Zweigeltrebe Rosé kupuję — razem z innymi napojami — podczas różnych wycieczek do naszych południowych sąsiadów, w sieciowych sklepach Penny Markt. Butelka takiego wina kosztuje w granicach 90 koron.
Ten akurat egzemplarz pochodzi z kontrabandy ubiegłorocznej, ale że już wkrótce odwiedzimy jakiś ciekawy szlak, będzie okazja odnowić zapasy na rok bieżący.

subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
zerknij na wszystkie komentarze
2
0
komentarze są tam :-)x