Masz polisolokatę Open Life TU Życie / Getin Bank? Bądź uparty, być może odzyskasz co wpłaciłeś

A teraz coś z całkiem innej beczki. Swego czasu sporo pytań dotyczyło odpowiedzialności banków i pośredników za różne struktury i polisolokaty: na ile można liczyć, że jednak bank lub ubezpieczyciel odda pieniądze wpłacone przez omotanego klienta? Obiecałem kiedyś, że wrócę do tematu jak tylko będę miał w ręku coś żywego.

Oto i mam: coś mi zaświtało, że najlepiej szukać u źródła, czyli w sądzie. Udało mi się wydostać (w trybie informacji publicznej, a jakże) plik z protokołem rozprawy w sprawie, w której strona pozwana:

  • zwraca powodowi całą kwotę wpłaconą tytułem Umowy Grupowego Ubezpieczenia na Życie i Dożycie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym (bodajże była to jakaś japońska Nomura);
  • zwraca powodowi 1/2 odsetek liczonych od dnia 25 lutego 2013 r. (jak widać sprawa w sądzie trwała przeszło 3 lata…);
  • zwraca powodowi wniesioną opłatę sądową;
  • powód zaś: oświadcza, że czuje się zaspokojony i nie będzie więcej wnosił i nie będzie ujawniał faktu zawarcia ugody (jak widać sądu, który obowiązuje ustawa o dostępie do informacji publicznej zastrzeżenie to nie wiąże).

A teraz można poczytać samemu: tam gdzie anonimizacja to oczywiście Open Life Towarzystwo Ubezpieczeń Życie S.A. oraz Getin Bank S.A.

Sygn. akt II C 2433/14
PROTOKÓŁ
Dnia 13/05/2016 r.
Sąd Rejonowy dla Warszawy-Woli w Warszawie II Wydział Cywilny
(…)
z powództwa J. B.
przeciwko (…) Towarzystwo Ubezpieczeniowe (…) S.A., (…) Bank S.A. z siedzibą w W.
o zapłatę (…)
Powódka i pełnomocnicy pozwanych oświadczają, iż chcą zawrzeć ugodę następującej treści:
UGODA
Strony postanawiają zawrzeć Ugodę na poniższych warunkach:
§ 1
1. (…) Towarzystwo Ubezpieczeń (…) S.A. z siedzibą w W. zobowiązuje się do wypłaty na rzecz J. B. kwot:
1) 16 724,00 zł tytułem rozwiązania Umowy Grupowego Ubezpieczenia na Życie i Dożycie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym (…) Numer Rachunku udziałów: (…),
2) 50% odsetek ustawowych od należności głównej liczonych od dnia 25 lutego 2013 r. do dnia zapłaty,
3) 837,00 zł tytułem zwrotu opłaty sądowej.
2. (…) Towarzystwo Ubezpieczeń (…) S.A. z siedzibą w W. zobowiązuje się do wypłaty kwoty, o której mowa w ust. 1 w terminie 3 dni roboczych od dnia zawarcia ugody i wydania postanowienia o umorzeniu postępowania, na rachunek bankowy wskazany przez J. B., tj. o numerze : (…).
§ 2
J. B. oświadcza, iż kwota o której mowa w § 1 ust. 1, w pełni zaspokaja Jej wszelkie dotychczasowe i przyszłe roszczenia przeciwko (…) Towarzystwo Ubezpieczeń (…) S.A. z siedzibą w W. oraz (…) Bank S.A. z siedzibą w W. związane z Umową Grupowego Ubezpieczenia na Życie i Dożycie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym (…) Numer Rachunku udziałów: (…). W związku z tym J. B. zobowiązuje się nie dochodzić w przyszłości od (…) Towarzystwo Ubezpieczeń (…) S.A. z siedzibą w W. oraz (…) Bank S.A. z siedzibą w W. jakichkolwiek roszczeń z Umowy Grupowego Ubezpieczenia na Życie i Dożycie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym (…) Numer Rachunku udziałów: (…).
§3
Powódka oraz pozwani ustalają, że wszelkie informacje dotyczące niniejszej ugody, mają charakter poufny i zobowiązują się do nieujawniania treści niniejszej ugody osobom trzecim, w szczególności zobowiązują się nie ujawniać faktu jej zawarcia, chyba, że obowiązek jej ujawnienia określonej informacji wynika wprost z obowiązujących przepisów.

Jeśli trzeba być upartym, to warto być upartym.

21
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
b52t
Gość
b52t

No to łanie, a gietin i ełropa nie chciały, żebyśmy się o tym dowiedzieli. Ładny myk.
Swoją drogą, to sprawa przed sądem nie ciągnęła się trzy lata, bo sygnatura jest łamana przez czternaście. ;-)

Olgierd Rudak
Gość

Ale odsetki od lutego 2013 r.

Wyjaśnię: sprawa była w SR we Wrocławiu, ale nasi stwierdzili, że to nie ich problem i przekazali wg właściwości miejscowej Getin Bank S.A.

b52t
Gość
b52t

To fakt z odsetkami. A skoro takie są okoliczności, to odszczekuję.

RYBY
Gość
RYBY

Jak RedNacz to wpuścił do sieci, to od jutra ma tysiące podziękowań od „nabitych w polisolokaty” i próby zastraszania ze strony „nabijajacych” ;-)
Proponuję jakoś zakodować treść i wystawić komunikat:
„Chcesz wiedzieć jak uwolnić się z od polisolokaty wyślij SMS na numer XXX YYY ZZZ (35zł + VAT), a otrzymasz kod dostępu

Olgierd Rudak
Gość

…a wszystko to oczywiście korzystając z wydobytej z szuflady niezarejestrowanej karty SIM… ;-)

b52t
Gość
b52t

Raczej podejrzewam, że będzie tyle samo chcących pomocy, co ją oferujących.

Adam314
Gość
Adam314
Olgierd Rudak
Gość

Czytołech :)
(Jutro też będzie o informacji publicznej)

Adam314
Gość
Adam314

W pierwszym momencie gdy na dole przeczytałem „Wrocław” myślałem, że to Ty ;)

Olgierd Rudak
Gość

Nie, ja po historii „MPWiK ściśle tajnie pożycza kasę WKS Śląsk” — gdzie przez chwilę rozważałem skarżenie wykrętu udzielenia odpowiedzi — powziąłem takie postanowienie, że rozdzielam działalność publicystyczną i prawniczą sensu stricto (czyli jako publicysta nie walczę w sądach, etc. — mogę pytać urzędy i obśmiewać odpowiedzi lub brak odpowiedzi, ale nie walczę).

Arleta
Gość
Arleta

Hej. Jeśli chcecie starać się odzyskać zwrot pieniędzy, które straciliście inwestując w polisolokaty, to polecam Wam podjęcie współpracy z Kancelarią Lex, którą można znaleźć w Wrocławiu. Pomogli mojej mamie i chociaż nie było łatwo, to warto. Mają i wiedzę potrzebną do rozwiązania tego typu spraw, jak i doświadczenie. Myślę, że najlepiej jest się z nimi skontaktować telefonicznie lub mailowo: (71) 30 777 30 prawo@kancelaria-lex.org i na pewno odpowiedzą fachowo na każde pytanie :)

b52t
Gość
b52t

„Pomogli mojej mamie”, tja. słaba próba reklamy jest słaba.

Olgierd Rudak
Gość

Niestety spamu nie lubię więc tamten komentarz leci do koszalina.

addien
Gość
addien

Wiecie co, jeśli ma się problemy tego pokroju, to najlepiej jest zwrócić się do profesjonalistów, którzy naprawdę wiedzą jak można pomóc :) http://www.kancelaria-lex.org/ – ludzie z Kancelarii Lex ocalili zarówno moje spokojne życie, jak i pomogli odzyskać oszczędności :) Także z całego serca polecam osobom, które zmagają się z problemem polisolokat :)

Olgierd Rudak
Gość

Pitu-pitu spam.

Prawnik
Gość
Prawnik

Witam,
reprezentuję Kancelarię Prawną LEX z Wrocławia.
Zajmujemy się odzyskaniem pieniędzy wpłaconych na polisolokatę tj. ubezpieczenie na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym ze składką regularną.
Klienci nie ponoszą ryzyka finansowego – brak opłat wstępnych. Zwrot kosztów, jak również wynagrodzenie Kancelarii pojawia się po wygranej sprawie (Success fee) z części pieniędzy, które Towarzystwo Ubezpieczeniowe pobrało.
W razie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu telefonicznego 531 613 226 oraz na: http://www.kancelaria-lex.org

Olgierd Rudak
Gość

Niestety, spamerskich komentarzy nie toleruję, kancelario z Wrocławia.

Anna
Gość
Anna

Moje sprawy prowadzili prawnicy z warszawy i udało się zakończyć sprawy w kilka miesięcy! Super kancelaria. Polecam. kontakt 664350102

Artemis
Gość
Artemis

Nawet jeśli coś się uda uzyskać to będzie to kropla w morzu, ja po tym artykule: [spam] mam oczy szeroko otwarte na wszelkiego rodzaju umowy. Nie dajcie się omotać ubezpieczycielom!

Katarzyna Kamińska
Gość
Katarzyna Kamińska

Na polisolokaty trzeba szczególnie uważać bo można się wpakować w niezłe kłopoty. Wielu ludzi nie tylko przekonało się o tym na własnej skórze, co do dzisiaj ta niefortunna decyzja odbija się im czkawką. Wtedy warto się skonsultować ze specjalistami typu http://www.kplex.pro/polisolokaty/ aby dowiedzieć się, jakie mamy szanse wygrać sprawę w sądzie o odzyskanie swoich pieniędzy.

Olgierd Rudak
Gość

Ten komentarz może zostawię — dla potomności.

Uprasza się zainteresowanych dowolną formą reklamy o kontakt z działem sprzedaży. Każdy link do cudotwórców zostanie usunięty.