Mamy rząd, który nie potrafi zliczyć do stu…

Pisząc wczoraj o poszukiwaniach zarządzenia nr 91 premierki Szydło (o wprowadzeniu stopnia alarmowego ALFA podczas szczytu NATO) nie sądziłem, że tajemnica może zacząć się wyjaśniać (?) tak szybko.

Wszystko wskazuje bowiem na to, że mamy oto rząd, który nie potrafi zliczyć do stu…


 

Mamy rząd nie potrafi zliczyć do stu

Mamy rząd nie potrafi zliczyć do stu — zarządzenie nr 98 wydano później niż zarządzenie nr 99…


Oto wczoraj w Monitorze Polskim ukazało się zarządzenie nr 99 Prezesa Rady Ministrów z dnia 20 lipca 2016 r. w sprawie utworzenia Międzyresortowego Zespołu do spraw monitorowania i oceny sytuacji międzynarodowej powstałej w związku z referendum dotyczącym wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej (M.P. z 2016 r. poz. 700).

Dziś natomiast opublikowano zarządzenie nr 98 Prezesa Rady Ministrów z dnia 21 lipca 2016 r. w sprawie użycia żołnierzy Żandarmerii Wojskowej do udzielenia pomocy Policji (M.P. z 2016 r. poz. 708).

Czytałem to pięć razy, robiłem notatki na świstku papieru (matematyk ze mnie słaby, wolę Kochanowskiego). Sprawdziwszy kilkakrotnie mam pewność, że oni tak naprawdę: zarządzenie nr 98 wydano później niż zarządzenie nr 99.

Skoro tak, to chyba naprawdę można całkiem poważnie zapytać: kiedy zostanie wydane zarządzenie nr 91, na które powołuje się szef ABW — ale którego w Monitorze Polskim ani widu, ani słychu?! Bo patrząc na to co się dzieje w publikatorach śmiem twierdzić, że w KPRM nie umieją zliczyć do stu lub posługiwać się kalendarzem…

6
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
sjs
Gość

O jej, najpierw numerują, później premier podpisuje, później przekazują do publikacji i dopiero publikują. Tyle miejsc by kolejność się zmieniła.

Olgierd Rudak
Gość

Niemożliwe by numer był nadawany na etapie projektowania aktu. Co by było gdyby premier nie podpisał dokumentu? W ogóle by nie było tego numeru?

sjs
Gość

Jak widać wszystko jest możliwe.

Smok Eustachy
Gość

no.

Olgierd Rudak
Gość
Olgierd Rudak
Gość

Ale tu przynajmniej widać, że i data, i numer są nadawane ręcznie — czyli zapewne na końcu (po podpisie).