„Gazeta Wrocławska” opublikowała przeprosiny za naruszenie dóbr osobistych Piotra Pobrotyna

Czysto informacyjnie — wszakże nie od dziś staram się pokazywać, że podstawowym środkiem naprawienia naruszenia dóbr osobistych są przeprosiny (por. Przeprosiny w internecie muszą uwzględniać możliwości techniczne stron internetowych) — oto w jaki sposób „Gazeta Wrocławska” przeprosiła Piotra Pobrotyna, dyrektora jednego z wrocławskich szpitali, za naruszenie jego dóbr osobistych.


Gazeta Wrocławska przeprosiny Piotr Pobrotyn
„Gazeta Wrocławska” opublikowała przeprosiny za naruszenie dobrego imienia Piotra Pobrotyna

Oświadczenie
Redaktor Naczelny Polska The Times Gazeta Wrocławska Arkadiusz Franas przeprasza Pana Piotra Pobrotyna za naruszenie jego dobrego imienia w artykule pt. „Dentysta zarabia jako ginekolog„, z podtytułem „Szef szpitala przy Borowskiej we Wrocławiu oskarżany o nadużycia” autorstwa redaktor Magdaleny Kozioł opublikowanym w dzienniku „Polska the Times Gazeta Wrocławska” 20 września 2013r. przez zawarcie w jego tytule i podtytule nieprawdziwych informacji.

W portalu gazetawroclawska.pl oświadczenie opublikowano w ramce, która pojawia się po wejściu na stronę, po kliknięciu w „zwiń” przeprosiny naszym oczom więcej się nie ukażą (chyba że skorzystamy z innej przeglądarki lub trybu incognito).
Nie wiem czy oświadczenie opublikowano w dzienniku drukiem.

Inkryminowany tekst jest jeszcze dostępny w portalu „Gazety Wrocławskiej”, można się z niego dowiedzieć, że spółka medyczna, której właścicielem jest dyrektor szpitala, miała nieźle zarabiać na kontraktach ze szpitala — a jak zaczęła zarabiać gorzej, szpital postanowił płacić jej więcej. Najwyraźniej informacje te były nieprawdziwe — albo też dziennikarze nie wykazali się należytą starannością (przypominam, że media nie ponoszą odpowiedzialności za pisanie nieprawdy — prasa odpowiada za niezachowanie należytej staranności dziennikarskiej).

Nie mam też pojęcia czy opublikowane przeprosiny są efektem procesu sądowego — ale przecież art. 24 par. 1 kc nigdzie nie mówi, że „złożenie oświadczenia odpowiedniej treści i w odpowiedniej formie” musiało nastąpić dopiero po wyroku.

subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
zerknij na wszystkie komentarze
2
0
komentarze są tam :-)x