Mezquiriz La Mancha Tempranillo 2015 — kto da więcej za mniej?

A teraz coś z całkiem innej beczki — czyli czas na chyba najbardziej kontrowersyjną recenzję winiarską na łamach Czasopisma Lege Artis: wino Mezquiriz La Mancha Tempranillo 2015.


Mezquiriz La Mancha Tempranillo
Wino w cenie lepszego piwa? (fot. Olgierd Rudak, CC-BY-SA 3.0)

Skąd kontrowersje? Ano wyobraźcie sobie, że ktoś Wam mówi, że można wypić trunek, które kosztowało poniżej dychy — i się nie otruć. Ano właśnie: butelka wina Mezquiriz La Mancha Tempranillo kosztuje dokładnie 9,99 złotych. Otworzyłem, spróbowałem, odczekałem, wypiłem, przeżyłem — czyli można.

Ale skoro to recenzja… po odkorkowaniu (korek plastikowy, znawcy się znają co to oznacza) czuć dość nieprzyjemnie, pierwszy smak… no cóż, zachęcam do odłożenia butelki na dobry moment, tego wina można próbować tylko po solidnym przewietrzeniu. Później robi się lepiej, chociaż na pewno nie idealnie — nie powiem, iżby był to smak rekreacyjny, ale już jako akompaniament do jakiegoś jadła spisuje się niezgorzej (chociaż znawcy oceniają to wino za niezłe).

Ciekawe, że pierwsze (i drugie, i trzecie…) spotkanie z Mezquiriz La Mancha Tempranillo — przeszło rok temu, czyli nie był to 2015er — wypadło znacznie lepiej; albo zmienia mi się smak (co jasne), albo zmienia się to wino (co też przecież bardziej niż prawdopodobne).

Cóż, nikt nie będzie udawać, że Mezquiriz La Mancha Tempranillo 2015 jest winem wybitnym — moim zdaniem co najwyżej można mówić o akceptowalnej przeciętności — jednak ani za tę cenę (jeszcze raz przypominam, że mówimy o winie z Lidla, za 9,99 złotych), ani nawet za parę złotych więcej trudno liczyć na coś znacznie lepszego. Zatem: można kupić, spróbować, a nuż widelec się uda?

subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

22 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
zerknij na wszystkie komentarze
22
0
komentarze są tam :-)x