Rejestr Krajowych Znaków Towarowych i Wzorów Użytkowych (Ferum sp. z o.o.) znowu nadaje!

Czysto informacyjnie — aczkolwiek z cyklu przestrzegam przed: Rejestr Krajowych Znaków Towarowych i Wzorów Użytkowych znowu nadaje bezwartościowe informacje o zgłoszeniu znaku towarowego do Urzędu Patentowego RP — i prosi o wniesienie opłaty „celem dokonania rejestracji na okres 10 lat”.


rejestr krajowych znaków towarowych wzorów użytkowych

Rejestr Krajowych Znaków Towarowych i Wzorów Użytkowych — w nowym ciele stary duch!


Dla przypomnienia: Rejestr Krajowych Znaków Towarowych i Wzorów Użytkowych jest P.T. Czytelnikom „Czasopisma” nieźle znany (por. „Rejestr Krajowych Znaków Towarowych i Wzorów Użytkowych”) — lecz chociaż rejestracja znaku w RKZTWU jest nadal „irrelewantna” dla powstania i trwania ochrony prawnej znaku — to zmienił się podmiot oferujący usługę.

Obecnie jest to FERUM sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Wspólna 63B/2, KRS 656329, NIP 7010647706. Spółka powstała 29 grudnia 2016 r., ma 6 tys. złotych kapitału, jej jedynym wspólnikiem jest GRAND NOVA CENTER sp. z o.o. (KRS 654006), jedynym członkiem zarządu Karol Krankowski.

Co można powiedzieć o spółce pod firmą GRAND NOVA CENTER sp. z o.o.? Otóż właściciel właściciela serwisu Rejestr Krajowych Znaków Towarowych i Wzorów Użytkowych powstał całe 9 dni wcześniej, ma taki sam adres, jej kapitał to 50 tys. złotych, zaś wspólnicy to GRAND NOVA sp. z o. o. (KRS 418787) oraz Anna Kośmicka, która jest równocześnie jedynym członkiem zarządu. Ze strony internetowej www.grandnova.com.pl można wywnioskować, że przedmiotem działalności jest m.in. prowadzenie wirtualnego biura, a także zakładanie spółek przez S24 (zarówno GRAND NOVA CENTER jak i FERUM powstały w ten właśnie sposób).

Cóż można rzec o właścicielu właściciela? Ano to, że GRAND NOVA sp. z o.o. istnieje od 2012 r., jej adres to ul. Złota 7/18, Warszawa, jej kapitał zakładowy wynosi 5 tys. złotych, większościowym udziałowcem jest Anna Kośmicka (plus 1 osoba, która ma 1 udział o wartości 50 złotych) — Anna Kośmicka jest także jedynym członkiem zarządu tej spółki.

Nie wiem jak ich wirtualne biura (przypominam, że z punktu widzenia urzędu skarbowego to może być problem), ale na pewno otrzymane pisma dotyczące znaków towarowych warto odsyłać — do Koszalina.

14
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
11 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
kjonca
Gość
kjonca

rejestracja jest irrelewantna … :)

b52t
Gość
b52t

pod tym artykułem śmy se pogadali o języku, widać, ktoś wziął z tego wnioski:
https://czasopismo.legeartis.org/2017/01/krp-krajowy-rejestr-przedsiebiorstw.html

Tervueren
Gość
Tervueren

Zupełnie na marginesie tych rozważań dopadła mnie wątpliwość czy Pan Karol i Pani Anna w ogóle mają świadomość tego, że są prezesami tych biznesów.

Olgierd Rudak
Gość

Spółki (oprócz spółki-babci) zakładane są w systemie S-24, prawdę mówiąc nie wiem jak wygląda tam kwestia weryfikacji tożsamości członków zarządu.

Tervueren
Gość
Tervueren

Cytuję:
„Wspólnicy (członkowie organów spółki z o.o.) muszą spotkać się przed komputerem z dostępem do internetu w celu m.in. zawarcia umowy spółki.”
„Do podpisania umowy spółki z o.o. S24 wystarczający jest zwykły podpis elektroniczny (profil MS).”

Czyli w zasadzie nie jest potrzebna fizyczna obecność założycieli.

b52t
Gość
b52t

nie, nie jest, to fakt. widziałem rejestrację tego stwora. Nie jest w ogóle w 24 h., bo po pierwsze sądy działają w określonych godzinach, a we Wrocławiu trzeba uważać na pewien problem, który nie jest wyłapywany przez program, puszcza, a później jest wezwanie do uzupełniania i nici z S24.

Olgierd Rudak
Gość

Tak dobrze to jest tylko u notariusza. Ale powołanie spółki to 1/2 tematu — drugie pół to powołanie członka zarządu. Jeszcze rok temu wymagało to wizyty nominata u rejenta (wzór podpisu), dziś nawet ten etap odpada.

Literalnie rzecz ujmując: każdy może się jutro obudzić jako prezes spółki prawa handlowego, który udzielił prokury — ale potencjalnie odpowiada własnym majątkiem za numery wycięte przez spółkę (art. 299 ksh).

Tervueren
Gość
Tervueren

„…prezes spółki prawa handlowego, który udzielił prokury — ale potencjalnie odpowiada własnym majątkiem za numery wycięte przez spółkę (art. 299 ksh)”

Niby tak, ale co z tego że capną go za numery, jak to będzie Pan Zdzisio z oficyny, którego jedynym majątkiem jest stary wózek mleczarski wypakowany złomem.

Olgierd Rudak
Gość

Przecież teraz prezesów szuka się przez ogłoszenia w portalach rekrutacyjnych! Ponoć płaci się im całkiem niezłą pensję (acz zwykle jedną).

b52t
Gość
b52t

ano, są takie ogłoszenia. Niektóre wyglądają jakby miały być na poważnie.

kjonca
Gość
kjonca

Pani Anna to chyba prezesuje spółce-córce i spółce-babci, więc chyba wie (no. chyba, że mamy 2 osoby o tym samym imieniu i nazwisku ….)

Olgierd Rudak
Gość

Można zakładać, że powinna :)

Tervueren
Gość
Tervueren

Tylko czy „wie”=”jest świadoma/-y”?

Mike
Gość
Mike

podrożało, ostatnio było 490 złociszy… ten przekręt jest o kant … parasola, mniejsza kwota łatwiej umyka uwadze, więc można iść w ilość ;-) chyba, że ilość łosi w populacji spadła.