„Alicja” w Teatrze Capitol

Czy dzieło przeznaczone dla dzieci mogą kontemplować wyłącznie dzieci? Czy stary koń idący do teatru dla przedstawienie dla najmłodszych, to obciach — czy jednak dowód wieczyście młodej duszy? A jaka właściwie jest definicja dziecka?…
…wróć! I idź do wrocławskiego Teatru Capitol na „Alicję”!

W skrócie i nie paląc: oparty na wiadomej książce (nie czytałem) spektakl pokazuje sen (a może sny?) Alicji, którą spotykają różne przygody i sytuacje, etc., etc. Jest sporo śpiewu, trochę tańca, całkiem wesoło; nie wiem czy najmłodszej publiczności się podobało (wiem, że wcale nie dominowała na widowni) — mnie jednak tak sobie, bo nie będę ukrywał, że w repertuarze teatralnym wolę czad i dynamit… no ale odkąd wiem, że ani ze mnie ekspert, ani nie jestem sam na świecie — nie krytykuję (chociaż myślę, że nawet będąc pacholęciem nie byłbym zachwycony).

Tak czy inaczej warto wyjść z domu i się przejść do teatru, bo teatr to teatr i — to moje ulubione porzekadełko — nawet cienki spektakl jest znacznie ciekawszy od cienkiego filmu (dla jasności: „Alicja” cienka nie jest).

(„Alicja”, na motywach „Alicji w Krainie Czarów” Lewisa Carrolla; scenariusz Martyna Majewska i Agnieszka Wolny-Hamkało; reżyseria Martyna Majewska; w obsadzie: Justyna Antoniak jako Alicja; spektakl trwa 90 minut; fot. Tobiasz Papuczys / Teatr Muzyczny Capitol)

subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
zerknij na wszystkie komentarze
3
0
komentarze są tam :-)x