Test gwizdka ratowniczego (BCB Distress vs. BCB Howler (aka Acme Slimline Tornado))

Łapki w górę i dajcie suba, bo czegoś takiego jeszcze nie było (i raczej długo nie będzie).

Swego czasu podawałem na tutejszych łamach, że akcesorium, bez którego nie wyłażę w teren jest… gwizdek ratowniczy. Przydaje się do przywołania zwierzaka, przydać się może w razie „w” (lepiej dąć w gwizdeczek niż drzeć japę); zawsze mam przy sobie, w piterku, leży sobie obok jakiegoś pomagiera czy czegoś w ten deseń. Jest to na tyle oczywiste, że wielu producentów wyposaża swój sprzęt (plecaki, czołówki) w gwiżdżące bibeloty
…a właściwie mam już tych gwizdków aż dwa, tj.:

I teraz najlepsze, czyli zamiast pisemnego pitolenia — krótki filmik dość znienacka skręcony podczas dzisiejszej przechadzki przez las. A co tam!


Dla jasności: ta gwiazda pierwsze dwa gwizdy uczyniła modelem BCB Distress, za dwa kolejne odpowiada BCB Howler (aka Acme Slimline Tornado 636) — dodam, że nie dałem z siebie całej pary, bo szkoda lasu ;-)

(W sumie zabawne, bo psiapsiółka była kilkanaście metrów ode mnie, ale chyba coś ją naprawdę zafascynowało, że nie podbiegła — zwykle na takie świstki reaguje ekstrasubordynacyjnie.)

Wnioski niechaj każdy sobie sam wyciągnie jakie chce — moje są takie, że z tego Tornado wcale nie jest aż takie tornado, natomiast Distress faktycznie może być nieco denerwujący — natomiast na pewno taki tani, drobny i lekki gadżecik zawsze dobrze mieć (na wszelki wypadek) pod ręką w terenie górskim, lesistym, etc.

I to by było na tyle, na razie — łapki w górę, dajcie subato se nevrátí ;-)I jeszcze coś z zupełnie innej beczki — albowiem można się samemu przekonać czy rację miał klasyk, mówiąc „nie pij wódki, nie pij wina, kup se rower Ukraina”, a może jednak lepiej brzmi „olej ropę od Putina, wsiądź na rower Ukraina”: można zalicytować, a później nawet cieszyć się handmejdowym rowerem Ukraina, w błękitno-złotych barwach.


rower Ukraina dla Ukrainy
Rower Ukraina dla Ukrainy (© Dominik Pietrzykowski)

Rama późny klasyk (1988 r.), rozmiar 22″, aż trzy hamulce (!) — tylko brać i jeździć, zwłaszcza, że kasa pójdzie na zbożny cel (dla Polskiej Misji Medycznej dla Ukrainy).

I nie zapomnijcie tej nocy przestawić zegarków!!

subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
zerknij na wszystkie komentarze
3
0
komentarze są tam :-)x