Czy warto studiować prawo? ;-)

A teraz coś z całkiem innej beczki: dostaję czasem pytania od młodszych P.T. Czytelników czy warto studiować prawo — po co w ogóle iść prawo? czy studiowanie prawa cokolwiek daje (chociaż pieniądze)? 

Przyznam, że nie czuję się szczególnie dobrze w takich dywagacjach; owszem, pewnego wiosennego dnia 1991 roku przyszło mi to do głowy, sześć lat później udało mi się mieć to z głowy; później się nawet z przyjemnością ;-) doktoryzowałem — ale żebym miał komuś doradzać!? odradzać?!

Natomiast z przyjemnością dowiedziałem się właśnie (albo: dopiero teraz…), że oto Mikołaj Nowacki — mój kolega z roku — ukończył ten sam wydział, doktoryzował się z przyjemnością (i zdaje się, że z podobnym skutkiem ;-) — a teraz jest uznanym fotoreporterem i strzela kadry, że mucha nie siada.

I nie żebym się chwalił, ale jak mam aparat w ręku to też czasem wiem co z nim zrobić, może nie jest to Zorka 5, ale kilka strzałów w życiu też mi wyszło (brzmię jak ta żaba co nogę podstawia ;-)


czy warto studiować prawo


czy warto studiować prawo


czy warto studiować prawo


Za na pytanie czy warto studiować prawo odpowiem tak: warto, bo: (i) zawsze warto robić to, co ktoś lubi, (ii) generalnie żadne studia nie szkodzą (hmm chyba drugi punkt należy okrasić dopiskiem: byle na w jakiejś Wyższej Szkole Tego i Owego).

subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

11 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
zerknij na wszystkie komentarze
11
0
komentarze są tam :-)x