Uchwała Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w sprawie zwiększenia troski o trzeźwość Narodu

Krótko i na temat, a nie chciałbym przecież, aby P.T. Czytelnicy przegapili: otóż w piątek popołudniu (cóż za koincydencja) w Monitorze Polskim ukazała się istotna uchwała podjęta przez Sejm w trosce o trzeźwość Narodu (ściśle: w sprawie zwiększenia troski o trzeźwość Narodu).

Uważam, iż akt ten wymaga nie tylko specjalnego odnotowania, ale i (kłania się art. 4 pkt 1 pr.aut.) przytoczenia w całości.
Zatem — Mesdames et Messieurs — oddaję pod rozwagę P.T. Czytelników uchwałę Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 9 marca 2017 r. w sprawie zwiększenia troski o trzeźwość Narodu (M.P. z 2017 r. poz. 281).


uchwała sejmu troska trzeźwość narodu

Polskie wino na polskim stole. Za pieniądze z 500+ można by kupić zaledwie 10,869565217 butelek wina Jaworek Savee (fot. Olgierd Rudak, CC-BY-SA 3.0)


UCHWAŁA
SEJMU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
z dnia 9 marca 2017 r.

w sprawie zwiększenia troski o trzeźwość Narodu

Spożycie alkoholu przez Polaków stale wzrasta. Badania naukowe potwierdzają, że nadużywanie alkoholu powoduje ogromne straty ekonomiczne w budżecie państwa, wielokrotnie przewyższające doraźne zyski.

Ofiarami nadużywania alkoholu i choroby alkoholowej są nie tylko osoby chore, ale całe rodziny, w których najbardziej cierpią najmłodsi. Regułą jest, że alkoholizm jednego z członków rodziny staje się epicentrum całego rodzinnego życia. Jej członkowie, skupiając się na pomocy osobie uzależnionej, na przeciwdziałaniu negatywnym skutkom nałogu, zaniedbują pozostałe obowiązki, przede wszystkim rodzicielskie. Co więcej, systematycznie rośnie spożycie wśród młodych kobiet, również przyszłych matek.

Trzeźwość to sposób myślenia, który pozwala zachowywać i rozwijać swoją wolność. Być trzeźwym to znaczy być wolnym. Trzeźwość, wolność od alkoholu jest dobrem, które służy życiowej samorealizacji każdego człowieka.

W historii Polski troska o trzeźwość była związana z dążeniem do wolności, do odrodzenia Narodu, a także z obroną godności Polaków. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wzywa do zwiększenia troski o trzeźwość Narodu i apeluje do Rządu Rzeczypospolitej Polskiej, samorządów, Kościołów, związków wyznaniowych i organizacji pozarządowych o podjęcie
w roku 2017 systematycznych działań na rzecz troski o trzeźwość Narodu.

Człowiek dziś wszystko może, ale nie wszystko służy jego życiu.

Marszałek Sejmu: M. Kuchciński

Nie wiem jak P.T. Czytelnicy, ale ja czuję nieodpartą potrzebę wzniesienia dziś wieczorem toastu za powodzenie planów i oczekiwań parlamentu.

subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

15 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
zerknij na wszystkie komentarze