Wyniki konkursu MUGSHOT — fotografia z kawą w tle

A więc wszystko już jasne — znamy wyniki konkursu fotograficznego MUGSHOT — fotografia z kawą w tle, którego organizatorem jest sklep z kawą Świeżo Palona.

Jury miało przed sobą niełatwe zadanie: nadesłane na konkurs prace prezentowały bardzo wyrównany poziom — zaryzykowałbym tezę, że uczestnicy konkursu lubią i kawę, i fotografowanie (i wiedzą jak pokazać kawę na zdjęciach) — niemniej po podsumowaniu głosów oddanych w demokratycznym głosowaniu udało się wybrać laureatów.

Przechodząc do rzeczy: pierwsze miejsce zajęła optymistyczna, wiosenna kompozycja kawy z bazylią w tle (autor: pafcio0). Jeśli ktoś z P.T. Czytelników nie wie o co chodzi z tą całą kawą, wystarczy spojrzeć na tę fotografię: picie kawy jest wesołe, pogodne i radosne (i na pewno można tak o kawie mówić — w przeciwieństwu do reklamy piwa), a optymizmem można się zarazić od samego patrzenia na kawę.

Zwycięzca konkursu otrzyma od sklepu Świeżo Palona zestaw 3 paczek kawy po 250 g każda (Espresso MujeresBrazil Fazenda Progresso de BahiaEthiopia Yirgacheffe Haile Selassie, mniam-mniam).


MUGSHOT fotografia kawa świeżo palona
I miejsce w konkursie: optymistyczna, wiosenna kawa, przyda się akurat w kontekście dość chłodnej końcówki kwietnia (fot. © pafcio0)

Na drugim miejscu uplasowała się praca, której komentować nie trzeba, ale którą skomentuję tak: do kawy pasują ciasteczka (i czekolada) — znam nawet takich, którzy usprawiedliwiają jedzenie słodyczy właśnie piciem kawy (bo inaczej słodycze tuczą, a z kawą nie ;-)

Autorką nagrodzonej pracy jest Justyna Małecka, zaś otrzyma ona od Świeżo Palonej zestaw 2 paczek ziarnistej po 250 g każda (Classico Italiano i Colombia Supremo, mniam-mniam).


MUGSHOT fotografia kawa świeżo palona
II miejsce zajęła praca, z której aż chce się napić. Przyznam, że sam mam czasem taki nieporządek przy mieleniu kawy… (fot. © Justyna Małecka)

Trzecie miejsce to klimat tylko pozornie nieco mroczny — nie umiem czytać nut, ale domyślam się, że przy kawie każde nuty układają się w jakieś synkopowane rytmy.

Autorem nagrodzonej fotografii jest Łukasz Jaskólski, któremu Świeżo Palona przyśle paczkę kawy 250 g (Espresso Royale, mniam-mniam).


MUGSHOT fotografia kawa świeżo palona
III miejsce to klasyka tematu: dobra kawa, dobra literatura i czarny cylinder ;-) Nut czytać nie umiem, ale wiem, że każdy dobry artysta kawę pić musi (fot. © Łukasz Jaskólski)

Laureatom gratulujemy, resztę pocieszamy: na konkurs nadesłano mnóstwo naprawdę świetnych prac, jednak realia są takie, że nie wszystkie mogły dostać nagrodę. Ale co się odwlecze to nie uciecze, czyli — nie teraz, to innym razem :-)

Tak czy inaczej wszystkim uczestnikom, którzy zdecydowali się na przesłanie swoich zdjęć, bardzo dziękujemy — z góry dziękujemy także za komentarze P.T. Czytelników, którzy znajdą chwilę, by skomentować wyniki konkursu.

A przy okazji — ze szczerego serca — zapraszam na pyszną kawę (a z zaproszenia sam zamierzam skorzystać, i to nie raz).

:-)

subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
zerknij na wszystkie komentarze
2
0
komentarze są tam :-)x