Vinium Velké Pavlovice Modrý Portugal 2015 — jam jest don Quijote de la Mancha!

Kontynuując donkiszetoryjną krucjatę — bo jak inaczej można określić emablowanie P.T. Czytelników opisem wrażeń po spożyciu morawskich win? — dochodzimy do kolejnego ciekawego wyrobu jakim jest Vinium Velké Pavlovice Modrý Portugal 2015.


Vinium Velké Pavlovice Modrý Portugal 2015
Vinium Velké Pavlovice Modrý Portugal 2015 (fot. Olgierd Rudak, CC-BY-SA 3.0)

Modrý Portugal to średnio popularna odmiana wina uprawiana na ok. 4% powierzchni morawskich winnic; trudno jednak rzec, czy rzeczywiście pochodzi z Portugalii — to co wiadomo, to tyle, że sprowadził ją hrabia de Fries na swój zamek w Bad Vöslau koło Wiednia (dokładnie w roku pierwszego rozbioru Rzplitej!), toteż do dziś w tamtych stronach znana jest jako Vöslauer.

W smaku jest dość łagodne, na pewno mniej pikantne, mniej „gorące” niż moja ulubiona frankovka — być może owa łagodność wynika także z tego, że nieprzesadnie w nim z alkoholem (12%) — świetnie nadaje się do urozmaicenia sobie wieczoru przy książce czy ciekawym filmie.

Butelkę tego wina z Wielkich Pawłowic udało mi się kupić w czeskim sklepie spożywczym za ok. 100 koron, co uważam za cenę bardzo atrakcyjną i niewygórowaną.

Zdecydowanie polecam :-)

subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
zerknij na wszystkie komentarze
0
komentarze są tam :-)x