Zakaz noszenia broni (Oświęcim i Brzezinka, 27 stycznia 2020 r.)

Krótko i na temat: w Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie wprowadzające zakaz noszenia broni lub jej przemieszczania w stanie rozładowanym — na obszarze miasta Oświęcim i miejscowości Brzezinka, w dniu 27 stycznia 2020 r. (rozporządzenie MSWiA z 16 stycznia 2020 r. w sprawie wprowadzenia czasowego zakazu noszenia broni lub przemieszczania jej w stanie rozładowanym, Dz.U. z 2020 r. poz. 104).

Wprowadzony na podstawie art. 33 ustawy o broni i amunicji zakaz związany jest z obchodami 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz — swój przyjazd potwierdziło szereg delegacji państwowych (m.in. Król Belgów, król Niederlandów, Księżna Kornwalii, prezydenci Izraela, Litwy, Łotwy, Malty, Niemiec, Słowacji i Słowenii, premierzy Bułgarii, Chorwacji, Republiki Czeskiej, Francji, Ks. Liechtensteinu, Mołdawii, Rumunii, Serbii, Konfederacji Szwajcarskiej, etc.,etc.).

Dla przypomnienia:

  • zakaz noszenia broni i przemieszczania w stanie rozładowanym dotyczy każdego rodzaju broni (nie tylko broni palnej);
  • naruszenie zakazu jest wykroczeniem, za które można zostać ukaranym grzywną do 5 tys. złotych (art. 51 ust. 1 pkt 10 uobia);
  • zakaz nie obejmuje m.in. agencji ochroniarskich i pracowników przedstawicielstw dyplomatycznych.

Ciekawe czy będą jeszcze ograniczenia graniczne (przywrócenie kontroli granicznej)?

subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
zerknij na wszystkie komentarze
3
0
komentarze są tam :-)x