Nie będzie powiatu jeleniogórskiego (będzie powiat karkonoski)

Krótko i na temat: w serwisie RCL ujawniono projekt rozporządzenia zmieniającego nazwę powiatu jeleniogórskiego — na powiat karkonoski (projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie zmiany nazwy powiatu jeleniogórskiego na powiat karkonoski).


powiat jeleniogórski karkonoski
Nie będzie powiatu jeleniogórskiego… będzie powiat karkonoski — w oddali majacząca przyczyna zamieszania (fot. Olgierd Rudak, CC-BY-SA 3.0)

Treść aktu prawnego jest krótka i lakoniczna, a mianowicie:

§ 1. Z dniem 1 stycznia 2021 r. w województwie dolnośląskim, zmienia się nazwę powiatu jeleniogórskiego na powiat karkonoski.
§ 2.  Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2021 r.

Z uzasadnienia projektu rozporządzenia wynika, że o zmianę wystąpiła Rada Powiatu Jeleniogórskiego, której zdaniem ułatwi to różne kwestie identyfikacyjne i promocyjne — region utożsamia się z pasmem Karkonoszy, a nie z miastem Jelenia Góra, która nawet nie wchodzi w skład powiatu (jest tylko siedzibą jego władz).
Projekt był konsultowany wśród mieszkańców aktualnego powiatu jeleniogórskiego — zmianę poparło przeszło 72% indagowanych osób, aczkolwiek rady gmin Mysłakowice i Stara Kamienica są przeciwko (zaś rajcy z Karpacza, Kowar i Jeżowa nie mają zdania).

Mnie tam wsio-rawno, ale już czuję, że się zacznie — a co z tablicami rejestracyjnymi? Co z pieczątkami? Co z nazwami różnych jednostek?

Dla jasności: to nadal tylko projekt, żeby zmiana weszła w życie (1 stycznia 2021 r.), musi być uchwalony przez rząd i opublikowany w Dzienniku Ustaw.

subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

14 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
zerknij na wszystkie komentarze
14
0
komentarze są tam :-)x