„Zasłużony dla komunikacji elektronicznej” — dwie małpki i nadajnik

Krótko i na temat, ale powinno się opłacić: opublikowano właśnie propozycję rozporządzenia powołującego nowy medal… no dobrze — gustowną odznakę honorową — „Zasłużony dla komunikacji elektronicznej” (projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia odznaki honorowej „Zasłużony dla Komunikacji Elektronicznej”, ustalenia jej wzoru, zasad i trybu nadawania oraz noszenia).


Zasłużony dla komunikacji elektronicznej
„Zasłużony dla komunikacji elektronicznej” — dwie małpki i nadajnik („wypukły, gładki” — czyli jaki właściwie?!)

Jak czytamy w projekcie odznaka ma być nadawana tym wszystkim osobom, które odznaczyły się dla rozwoju komunikacji elektronicznej, w tym telekomunikacji i usług świadczonych drogą elektroniczną — nie tylko urzędnikom ministerialnym, ale też zwykłym pracownikom jednostek, którzy szczególnie zasłużyli się na tym szczerym polu.

Na odznakę — a jednak medal — składać będą się dwie małpki i nadajnik, a jeśli ktoś nie wierzy, to sprawdźcie sami:

par. 6 ust. 1-2 projektu
1. Odznakę stanowi okrągły medal o średnicy 38 mm wykonany z mosiądzu z okrągłym uszkiem i półkolem do zawieszania. Na licowej stronie znajduje się wypukły, gładki znak pisarski „@”, w środku którego znajduje się wypukły, gładki symbol anteny BTS. Symbole te nawiązują do usług świadczonych drogą elektroniczną i usług telekomunikacyjnych. Wzdłuż górnej i dolnej krawędzi medalu umieszczony jest wypukły, gładki, majuskułowy napis „ZASŁUŻONY DLA KOMUNIKACJI ELEKTRONICZNEJ”. Na odwrotnej stronie znajduje się wypukły, gładki znak pisarski „@”, w środku którego znajdują się wypukłe, gładkie, majuskułowe litery RP.
2. Odznaka jest zawieszona na wstążce z rypsu w kolorze niebieskim o szerokości 38 mm, z jednym prążkiem w kolorze złota o szerokości 3 mm przechodzącym przez środek.

Skąd potrzeba takiej odznaki? Ano jak podaje uzasadnienie projektu jest problem, bo jest luka — która powstała po tym jak dział administracji rządowej „łączność” przeniesiono do działu „informatyzacja”, no i od tego momentu minister właściwy do spraw informatyzacji „nie posiada żadnych możliwości osobistego uhonorowania osób najbardziej zasłużonych dla rozwoju: tej dziedziny życia, działalności gospodarczej i rozwoju państwa”.

Dla jasności i rozwiania wątpliwości: załącznikiem do rozporządzenia będzie wzór wniosku o nadanie odznaki „Zasłużony dla komunikacji elektronicznej”, zatem czytajcie Dziennik Ustaw, a jak się ukaże — drukujcie, wysyłajcie, a nuż widelec komuś się uda?

subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
zerknij na wszystkie komentarze
4
0
komentarze są tam :-)x