O tym jak Software Hauptstadt zaprzeczało…

W kontekście stałego mutowania organizacji konsumenckiej kompedium i jej poprzedniczek (teraz chodzi jako regulaminowo.com, ale „sklep” klik.sstore.com.pl nadal jest do obejrzenia) wreszcie dostałem obiecaną kopię korespondencji, którą spółka Software Hauptstadt sp. z o.o. prowadziła swego czasu w sprawie zarzutów czynu nieuczciwej konkurencji — czyli ten ich wiadomy spam z serii „macie zły regulamin„.

(…) firma nasza Software Hauptstadt sp. z o.o. nigdy nie była autorem treści reklamowej ani też nie rozsyłała tego typu korespondencji (…) udało się ustalić, iż autorem i pomysłodawcą (…) była nasza konkurencja. Prawdopodobnie miało to na celu oczernianie naszej firmy i wpływać na negatywny wizerunek w internecie. (…) jak wszyscy wiemy „idiotów” w internecie nie brakuje (…) firma nasza zgłosiła podejrzenie o popełnieniu przestępstwa do prokuratury (…)

A tak to wygląda na żywca (nazwisko prezesa zamazałem ze względów humanitarnych…):


software hauptstadt


Oczywiście z danych domeny sstore.com.pl — jest to jeden ze „sklepów z regulaminami” — wynika, że jej abonentem jest Software Hauptstadt sp. z o.o., no ale to przecież „idiotów” w internecie niestety nie brakuje…


klik.sstore.com.pl Software Hauptstadt


Podawajcie dalej, niech nikt się nie nabierze na ten głupi spam….

PS Dzięki podpowiedzi powtórzyłem ścieżkę zakupową w sklepie www.regulaminowo.com, oto kto według DotPay SA jest odbiorcą wpłaconych środków:

software hauptstadt dotpay

 

5 comments for “O tym jak Software Hauptstadt zaprzeczało…

 1. BZDETNET
  18 marca 2015 at 21:28

  Za zakupy na tych oszukańczych stronach można było płacić kartą. Zrobiłem „prawie zakup” kontrolowany i pośrednik płatności poinformował mnie na stronie płatności, że opłata jest na rzecz „Software Haupstadt”. To albo ktoś tu „rżnie głupa” albo „idioci z Internetu” uruchomili lewą działalność i powinna im się przyjrzeć skarbówka :)

  • 19 marca 2015 at 09:27

   O proszę, nawet nie wpadłem na to, że można przecież spróbować dokonać transakcji… dzięki!

 2. Antytroll
  19 marca 2015 at 12:51

  Nie pierwsze to złodziejskie poczynania Software Hauptstadt. Prowadzą również działalność hostingową ze sklepami internetowymi i co rusz robią „skoki na kasę”. Ostatni skok miał miejsce w październiku 2014 – pod pozorem aktualizacji oprogramowania serwera zażądali kasy – kto nie zapłacił to zablokowali mu dostęp do bazy MySQL. Pisałem wtedy do DI i Niebezpiecznika ale nikt nie podjął tematu (chociaż bezprawna blokada dostępu do danych chyba podpada pod któryś paragraf) – jeśli autora bloga interesują szczegóły to proszę o kontakt.

 3. jack
  28 marca 2015 at 17:05

  Za tym wszystkim stoi Piotr Kudlaszyk z poznania, ta firma software haupstadt oraz strona klik store to ta sama osoba .Facet wyciaga kase od naiwnych klientów, nawet założył lewe fundacje ze niby ma chore dziecko i ze zbiera na turnus rehabilitacji. Moze w końcu ktis sie tym zajmie włącznie z prokuratorem.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.