Powiedział co wiedział #22 — „Nie można ustalić czy nakaz zapłaty jest prawomocny”

Nie wiem czy to rozbawi kogoś na sali, zawsze muszę też brać pod uwagę mój błąd w moich osądach, jednak dziś rozśmieszyło mnie podesłane przez P.T. Czytelnika uzasadnienie postanowienia sądu o oddaleniu wniosku powoda o nadanie klauzuli wykonalności nakazowi zapłaty.


ustalenie prawomocności nakazu zapłaty
Referendarz do powoda: „Na chwilę obecną nie sposób ustalić, czy nakaz zapłaty jest prawomocny.” bo „Adnotacje zamieszczone na potwierdzeniu odbioru warunkowały wykonanie reklamacji przesyłki.”

Otóż jak widać na załączonym obrazku wniosek został oddalony albowiem:

Na chwilę obecną nie sposób ustalić, czy nakaz zapłaty jest prawomocny. 

No naprawdę, trzymajcie mnie — referendarz pisze do strony, że „nie sposób ustalić” prawomocności nakazu zapłaty?! To kto ma to zrobić? Do wyboru są trzy możliwości: powód, pozwany, sąd. Ja stawiam na opcję nr 3.

Aczkolwiek coś mi mówi, że podpowiedź dlaczego sąd czuje się bezradny znajduje się w dalszej części uzasadnienia. Czytamy tam, iż:

Adnotacje zamieszczone na potwierdzeniu odbioru warunkowały wykonanie reklamacji przesyłki.

I chociaż nic z tego nie rozumiem (jakie adnotacje? jak warunkowały? co z tą reklamacją?) to domyślam się, że jest to na okrętkę powiedziane, że być może nakaz został doręczony pozwanemu, ale to co co na kopercie napisał doręczyciel jest na tyle niejasne, że trudno teraz stwierdzić czy trzeba reklamować przesyłkę czy też nie.
Czyli coś takiego jak nasze niegdysiejsze „pismo zostało trwale zarchiwizowane”

subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
zerknij na wszystkie komentarze
1
0
komentarze są tam :-)x