Powiedział co wiedział #25 — „Zamierzam kandydować na urząd senatora” (bez zaplecza politycznego)

„Podtrzymuję decyzję sprzed roku, gdy zapowiadałem, że zamierzam kandydować na urząd senatora” — Piotr Waglowski, via Press.pl

O tempora, o mores — żartobliwy odcinek rubryki powiedział co wiedział dedykuję senatowi rzymskiemu, zatem mówię po łacinie — bo co to za czasy, że o planach ubiegania się o zaszczytny mandat w izbie wyższej polskiego Sejmu dowiadujemy się z serwisu Press.pl, bo sam zainteresowany ponoć raczył oznajmić swą decyzję wyłącznie na Fejsbóku (!).

Ale owo powiedział co wiedział odnoszę rzecz jasna nie do tego, że Waglowski zamierza kandydować w wyborach — niezależnie od poglądów politycznych kandydata dopinguję, bo uważam, że polski parlamentaryzm mógłby tylko zyskać gdyby takie osobistości zasiadały w senacie — ani nawet do disklajmera „skoro nawijam ludziom makaron na uszy, to muszę samemu działać w takim duchu”.
Mam oczywiście na myśli zdanie, że będzie kandydatem bez zaplecza politycznego. No niestety, kochani, JOW czy nie JOW, centralna kampania przykryje każdą kandydaturę pozapartyjną, niezależnie od tego czy w studiu telewizyjnym kampanię prowadzić jakieś dwie panie czy ex-minister-adwokat. (Bodajbym się znów mylił.)

Tak czy inaczej kandydata wspieramy, licząc zwłaszcza na to, że dzięki takim kandydatom Senat będzie mniej nakręcaną zabawką w rękach politykierów.

PS Skoro Vagla do Senatu, to nie pozostało mi nic innego jak ubiegać się o godność Imperatora ;-)

subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

13 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
zerknij na wszystkie komentarze
13
0
komentarze są tam :-)x