„Błędna odpowiedź urzędu”, PURDE mol

Krótko i na temat, ale jak tak dalej pójdzie, to na pewno komuś się przyda: oto naszło mnie dziś sprawdzić jaki los spotkał złożony przeszło dwa miesiące temu wniosek o założenie adresu do doręczeń elektronicznych dla mej działalności gospodarczej (por. „Masz firmę? Też będziesz musiał założyć adres do doręczeń elektronicznych”).

Odpowiedź jest prosta: nie wygląda, bo nie otrzymawszy żadnego potwierdzenia, sprawdziłem i okazało się, że w systemie edoreczenia.gov.pl figuruje moja prywatna-prywatna skrzynka PURDE, ale firmowej brak, jako i śladu po wniosku. Chwilę trzeba było poklikać, okazało się, że komunikacja związana z zakładaniem adresu do doręczeń elektronicznych przedsiębiorcy udostępniana jest w serwisie biznes.gov.pl (konto przedsiębiorcy / moje sprawy), a tam jak widać na załączonym obrazku: rozpoczęcie 11 października 2021 r., zakończenie 10 listopada 2021 r. — „Błędna odpowiedź urzędu” — podpisano: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów — e-Doręczenia.
Dodam może, a to w kontekście niedawno opisywanego orzeczenia dotyczącego fikcji doręczenia decyzji podatkowej na skrzynkę ePUAP (por. „Skutkiem podwójnego UPD jest fikcja doręczenia na skrzynkę ePUAP”), że nie dostałem żadnego powiadomienia o „błędnej odpowiedzi urzędu”, bo i po co; jakbym się nie zalogował i nie poszukał, mógłbym zacząć przypuszczać, że oszalałem (przypominam: w serwisie edoreczenia.gov.pl złożonego wniosku odnaleźć nie można, podobnie jak i tej wspaniałej informacji).

Pamiętając, że za jakiś czas posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obligatoryjne dla przedsiębiorców (zarówno spółek, jak i tych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą) złożyłem kolejny wniosek, więc zobaczymy jak to będzie. Gorzej, że jeśli cały ten interes z doręczeniami elektronicznymi ma tak działać, to oczywiście nie będzie można na nim polegać i mu ufać — ale to nieważne, bo przecież KPRM na pewno przedstawi wyjaśnienie, że wszystko funguje prawidłowo i nie ma się o co ciskać…
Wychodzi na to, że informatyzacja informatyzacją, ale w państwie z dykty i trytytki wiele się musi zmienić, żeby wszystko zostało po staremu, PURDE mol.

subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
zerknij na wszystkie komentarze
4
0
komentarze są tam :-)x