Wniosek P4 sp. z o.o. — uchylenie rozporządzenia MAiC

Całkowicie na marginesie i ad hoc: spółka pod firmą P4 sp. z o.o. (tak, to samo P4, które jest dostatecznie zanonimizowane, żeby bardziej ich nie anonimizować) złożyła do Prezeski Rady Ministrów wniosek o uchylenie kontrowersyjnego rozporządzenia MAiC zmieniającego rozporządzenie ws. przetargu na częstotliwości (Dz.U. z 2015 r. poz. 1472).

Z treścią wniosku można zapoznać się pod tym linkiem. Do tego jest szereg sążnistych opinii prawników — każda kosztowała pewnie kupę kasy, no ale w takim biznesie gra nie toczy się o setki tysięcy złotych…
O co chodzi z przetargiem i dlaczego zmiana zasad gry w czasie aukcji można sobie poczytać na przykład tutaj. Mniejsza z tym.

Natomiast bardzo ciekawą instytucją jest właśnie możliwość uchylenia przez Radę Ministrów (na wniosek premiera) aktu normatywnego wydanego przez jakiegoś ministra.

art. 149 ust. 2 Konstytucji RP:
Minister kierujący działem administracji rządowej wydaje rozporządzenia. Rada Ministrów, na wniosek Prezesa Rady Ministrów, może uchylić rozporządzenie lub zarządzenie ministra.

Nie znam osobiście przypadku uchylenia rozporządzenia — prawdę mówiąc nie kojarzę takiej sytuacji w ostatnich latach (ale pamiętam, że Waldemar Pawlak wnioskował do Donalda Tuska o uchylenie rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości likwidującego reorganizację „małych sądów”) — natomiast sprawa robi się ciekawa z punktu widzenia ewentualnej odpowiedzialności za szkodę legislacyjną…

subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

14 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
zerknij na wszystkie komentarze
14
0
komentarze są tam :-)x