Vinum Nitraense Frankovka Modra Selection 2015 — na dobre podsumowanie 2017 :-)

Niezależnie od tego jak oceniacie upływający nam rok 2017 — osobiście, dostrzegając w nim pewne wady natury ogólnej, widzę w nim zdecydowane pozytywy — myślę, że ocena będzie tym lepsza, im przy fajniejszym trunku jej dokonać. W sukurs przychodzi czerwone wytrawne wino ze Słowacji — czyli Vinum Nitraense Frankovka Modra Selection 2015.


Vinum Nitraense Frankovka Modra Selection 2015

Vinum Nitraense Frankova Modra Selection 2015 to przykład dobrego, niedrogiego wytrawnego wina czerwonego ze Słowacji (fot. Olgierd Rudak, CC-BY-SA 3.0)


Nitra kojarzy się niektórym z elektrownią jądrową Mochovce (proszę bardzo, jesteśmy sto lat za Słowakami nawet jeśli chodzi o prąd z atomu), dla mnie jednak jest przede wszystkim źródłem popularnych, niedrogich win okupujących dolne półki potravin COOP i temu podobnych.

A frankovka modra… to oczywiście nic innego jak słowacka nazwa starej, dobrze znanej frankovki — czyli tego, za co tamtejsze klimaty cenię najbardziej: konkretne w smaku, nieco pikantnawe, rozgrzewające, bez zbytecznych niedomówień i ćwierćsmaków.

Tę butelczynę zakupiłem podczas naszych sierpniowych wojaży za cenę około 4 euro — co jest mniej-więcej odpowiednikiem 100 czeskich koron (tyle wszakże kosztuje porównywalne wino w Czeskiej Republice).

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o