Jak nosić chustę Buff? (odpowiedź: z fasonem, inwencją — i poczuciem surrealizmu)

Kolorowy Buff — kawałek tkaniny w formie długiego rulonu (komina, rury, rękawka — jak zwał, tak zwał) — jest naszym odkryciem poprzedniego sezonu. Wcześniejsze preferencje — kapelusz latem, kaptur w porze przejściowej lub na deszczyk oraz ciepła czapka na mróz — uległy niemałemu przewartościowaniu pod wpływem tej niepozornej szmatki, z której można zrobić praktycznie wszystko i którą można stosować praktycznie wszędzie.

Przekonawszy się o zaletach Buffa — który jest dostępny w wielu odmianach (m.in. dwustronne z polarkiem; z dodatkiem Thermonet — te najlepsze są na ziąb; z wełny merynosów; lżejsze, zapewniające głównie ochronę przed promieniowaniem UV; przeciwko insektom; no i klasyczny, po prostu z mikrofibry), w różnych rozmiarach (na głowy większe i mniejsze, a nawet te najmniejsze) — mamy już po kilka egzemplarzy i nie wyobrażamy sobie nawet najkrótszego wypadu w góry bez spakowania choćby jednej sztuki do plecaka. Nawet jeśli nie będzie potrzeby go wyciągać, to przecież lepiej nosić, niż prosić — a jest to o tyle łatwiejsze, że Buff jest leciutki i niewielki (można go schować do każdej kieszeni), a praktyczności ma za wielu.

No właśnie: na tytułowe pytanie jak nosić chustę Buff? najprościej odpowiedzieć: jak dusza zapragnie, pod warunkiem, że z fantazją, fasonem — oraz niezbędną dozą dezynwoltury — bo jest więcej niż 101 jedynie słusznych sposobów, na jaki można wiązać Buffa.


Jak nosić chustę Buff
Na pierwszy rzut nasze ulubione sposoby wiązania chusty Buff: czapeczka „z pomponikiem” (po prostu supeł zawiązany na końcu) przydaje się wszędzie tam, gdzie potrzebujemy lżejszego nakrycia głowy; czapeczka typu „beanie” (Buff składany podwójnie) daje więcej ciepła. Buff jako szalik… przyznam się, że szalików jako takich nienawidzę (być może głównie dlatego, że nie umiem ich sensownie wiązać i zawsze mi się rozplątują) — Buff na szyi po prostu jest i chroni przed wychłodzeniem (fot. Magdalena Rudak, CC-BY-SA 3.0)

Jak nosić chustę Buff
Piratka nieźle się sprawuje w gorący i słoneczny, ale też wietrzny dzień — chroni czoło przed potem, łepetynę przed wychłodzeniem. Przy takiej aurze może się też przydać lekka osłona szyi (fot. Magdalena Rudak, CC-BY-SA 3.0)

Jak nosić chustę Buff
Jak nosić chustę Buff kiedy jest gorąco i pot zalewa nam oczy? Moje dwie propozycje to: luźno założona na głowę chusta UV zwiesza się nonszalancko na grzbiet (przyda się tym, którzy wolą nie opalać szyi); klasyczna opaska na czoło, która odkrywa czubek głowy — uszy natomiast można, w zależności od preferencji, albo osłonić, albo odkryć (fot. Magdalena Rudak, CC-BY-SA 3.0)

Jak nosić chustę Buff
Buff to feeria barw i wzorów: są pasy w typie rasta, kwiatki, szlaczki i rozetki, są Buffy jednolite, dwu- i multikolorowe. Chustę Buff śmiało można łączyć z innymi elementami odzieży — modelka po prawej prezentuje się dodatkowo w kapeluszu Fjällräven (fot. Magdalena Rudak, CC-BY-SA 3.0)

jak nosić chustę buff
Jak ułożyć Buffa w formę czapeczki „beanie”? Wystarczy obrócić chustę na lewą stronę, zakręcić 2-3 razy jednym końcem (tak, by po zawinięciu nieco przypominała klepsydrę), a następnie nałożyć jeden stożek na drugi. Buff „na babuszkę” nadaje się nie tylko na wyjście z kanką do sklepu GS „Samopomoc chłopska” (fot. Magdalena Rudak, CC-BY-SA 3.0)

Jak nosić chustę Buff
Buff w wersji pustynnej lub dla wyjątkowych elegantek — zwieszony na szyi może łatwo i szybko osłonić twarz przed spiekotą lub tnącym drobinkami piasku wiatrem; nie pogardziłaby nim także gwiazda filmowa szukająca odrobiny prywatności w tym oszalałym świecie (fot. Magdalena Rudak, CC-BY-SA 3.0)

Jak nosić chustę Buff
Chusta Buff może być świetnym przyjacielem dla każdego, kto lubi się poruszać na świeżym powietrzu — dla łazika górskiego, szwendacza zwykłego, ale też i dla biegacza czy rowerzysty, etc. Buff może chronić przed zimnem, słońcem, potem, przed wiatrem. Ba, Buff dodaje ekwipunkowi niezbędnej a touch of class (fot. Magdalena Rudak, CC-BY-SA 3.0)

Jak nosić chustę Buff
Chusta Buff potrafi ochronić przed mżawką i lżejszym deszczykiem — schnie błyskawicznie, a nawet mokra spisuje się naprawdę doskonale. Może przybrać postać bałakławy (kominiarki) chroniącej twarz; można jej użyć jako opaski na nadgarstek; można używać jej do związania długich włosów (fot. Magdalena Rudak, CC-BY-SA 3.0)

Jak nosić chustę Buff
Buff nadaje się także na zimę: dwustronny Buff (polarek z jednej strony, mikrofibra na odwrocie) to najlepsza propozycja na zimniejszy czas. Modelka po lewej jest ciepłolubna, przeto nosi go jako czapeczkę „beanie”, delikatnie prezentując subtelny wzorek; modelka po prawej zdecydowała się na przyjęcie wizerunku Stańczyka (fot. Magdalena Rudak, CC-BY-SA 3.0)

PS Zatem jak nosić chustę Buff? Niewątpliwie sensowne — z odwagą i nonszalancją — wiązanie Buffa wymaga także nieodzownego poczucia surrealizmu; dzięki uprzejmej współpracy naszej (bezwłosej) modelki mogliśmy to podkreślić prezentując te szaleńczo barwne chusty poza ich naturalnym środowiskiem.
Cóż począć, skoro będąc na wypadzie nigdy nie mamy pamięci o odpowiednim ujęciu — na szczęście są jeszcze jednostki cierpliwie znoszące sesję fotograficzną z przebieraniem ;-)

subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
zerknij na wszystkie komentarze
4
0
komentarze są tam :-)x