5 kwietnia 2023 r.: czasowy zakaz noszenia broni w Warszawie

Krótko i na temat, ale zawsze komuś się przyda: już jutro, 5 kwietnia 2023 r. w Warszawie będzie obowiązywał czasowy zakaz noszenia broni (rozporządzenie MSWiA z 4 kwietnia 2023 r., Dz.U. z 2023 r. poz. 643).

Przyczyną wprowadzenia zakazu jest zaplanowana oficjalna wizyta prezydenta Ukrainy, Wołodymyra Zełenskiego, zaś jego uzasadnieniem…

par. 1 rozporządzenia MSWiA z 4 kwietnia 2023 r. w/s wprowadzenia czasowego zakazu noszenia broni lub przemieszczania jej w stanie rozładowanym
Wprowadza się zakaz noszenia lub przemieszczania w stanie rozładowanym wszelkiego rodzaju broni na obszarze miasta stołecznego Warszawy w dniu 5 kwietnia 2023 r.

…w projekcie rozporządzenia (który rzecz jasna objawił się dopiero na etapie skierowania dokumentu do podpisu ministerialnego) konieczność wprowadzenia zakazu noszenia broni uzasadnia się koniecznością wyeliminowania możliwości „wystąpienia sytuacji zaburzenia właściwej atmosfery planowanych rozmów, np. na skutek zagubienia broni przez jej posiadacza bądź siłowego jej odebrania przez inne osoby”.

Dla przypomnienia: zakaz taki dotyczy prawie wszystkich legalnych posiadaczy każdego rodzaju broni — nie tylko broni palnej — w rozumieniu ustawy, z wyjątkiem osób, które broń posiadać muszą… a więc jeśli ktoś jutro spotka gdzieś Zbigniewa Ziobrę, to należy przyjąć, że będzie na lekko (chyba że na wszelki wypadek opuści stolicę).

subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
zerknij na wszystkie komentarze
4
0
komentarze są tam :-)x