Zakaz noszenia broni — 11 listopada 2023 r. (projekt)

Krótko i na temat, bo to chyba było do przewidzenia: w serwisie internetowym RCL pojawił się projekt przepisów wprowadzających zakaz noszenia broni w dniu 11 listopada 2023 r. — w Warszawie i we Wrocławiu (projekt rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie wprowadzenia czasowego zakazu noszenia broni i przemieszczania jej w stanie rozładowanym).


Most Rędziński
To jest most na Odrze, przez który się przejeżdża jadąc autostradą A8 z Wrocławia do Warszawy (fot. Olgierd Rudak, CC BY-SA 4.0)

Jak wskazano w uzasadnieniu projektu przyczyną wprowadzenia czasowego zakazu noszenia i przemieszczania broni jest konieczność zapewnienia bezpieczeństwa uczestników zgromadzeń publicznych uroczystości organizowanych ku czci Narodowego Święta Niepodległości — zaś za wzmocnieniem rygorów przemawia m.in. „wzgląd na (…) sytuację międzynarodową” (to klasyczny „słoń a sprawa polska”).

par. 1 rozporządzenia (projekt)
Wprowadza się zakaz noszenia lub przemieszczania w stanie rozładowanym wszelkiego rodzaju broni na obszarze miasta stołecznego Warszawy oraz miasta Wrocławia w dniu 11 listopada 2023 r.

Ciekawostka: rok temu identyczny zakaz noszenia broni dotyczył także Krakowa — więc należy się ucieszyć i zazdrościć, że w prastarej stolicy Polski sytuacja międzynarodowa została już opanowana.

subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
zerknij na wszystkie komentarze
2
0
komentarze są tam :-)x