Powiedział co wiedział #29 — „ile kosztowała sama modernizacja ePUAP?” — „ta praca przyniosła oszczędności, a nie wydatki”

Marcin Maj (DI): „Ile kosztowała sama modernizacja ePUAP-u… czy da to się jakoś określić?”
Andrzej Halicki (MAiC): „Mogę powiedzieć, że ta praca przyniosła oszczędności, a nie wydatki. Dlaczego? Bo dzisiejsza platforma jest tańsza w utrzymaniu, a więc zaoszczędzimy” — wywiad z ministrem Halickim dla Dziennika Internautów

Minister Halicki był chyba prymusem na szkoleniach organizowanych przez byłego rzecznika prasowego resortu edukacji. Na konkretne pytanie — odpowiedź typu pomidor. Rozumiem, że informacja jest w jakimś BIP-ie, ale z takimi gładkimi tekstami najlepiej startować od razu na prezydenta.


ile kosztował ePUAP2

Nie wiadomo ile kosztował ePUAP2, nie wiadomo nawet czy MAiC ma coś wspólnego z ePUAP — wyszukiwarka w BIP nie zna pojęcia „epuap”…


Równocześnie warto przypomnieć, że:

Ja naprawdę gratuluję ministrowi Halickiemu doskonałego samopoczucia.

5 comments for “Powiedział co wiedział #29 — „ile kosztowała sama modernizacja ePUAP?” — „ta praca przyniosła oszczędności, a nie wydatki”

  1. b52t
    21 września 2015 at 13:54

    Śmiechłem. Śmiechłem zdrowo, śmiechłem mocno. Halickiego kojarzę tylko z takimi gładkimi gaciami (l. mn.). Do tego sam sobie zadaje pytania, na które od razu odpowiada – genialna metoda. A szkoda, że Pan Maj nie przycisnął Halickiego, no, ale tak wygląda jak wygląda i przekaz jest prosty dla czytelników.
    To nie będzie piękna katastrofa. No, ale z drugiej strony, co ma mówić, skoro jedyny język to pozytywny przekaz?

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.