Zażalenie na postanowienie od zażalenia na postanowienie (uchwała SN III SZP 3/15)

A skoro w wątku poświęconym kontrowersyjnej uchwale Sądu Najwyższego z 9 września 2015 r. odmawiającej statusu konsumenta osobie poszkodowanej w wypadku komunikacyjnym (III SZP 2/15) była już mowa także o uchwale podjętej pod sygnaturą III SZP 3/15, dobrze byłoby chyba poświęcić trzy zdania i temu orzeczeniu (w serwisie internetowym SN.pl uchwała pojawiła się kilka dni temu).

A zatem uchwała Sądu Najwyższego z 6 sierpnia 2015 r. (III SZP 3/15) brzmi (tekst w moim autorskim opracowaniu):
​Na postanowienie SOKiK oddalające lub uwzględniające zażalenie na — niezamieszczone w decyzji kończącej postępowanie — postanowienie Prezesa UOKiK rozstrzygające o kosztach postępowania wydane na podstawie art. 80 ustawy z 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów przysługuje zażalenie do sądu II instancji.

Uchwałę przyjęto w odpowiedzi na następujące pytanie (znów nieco je przerobiłem, dla zwiększenia czytelności myśli):

Czy przysługuje zażalenie do sądu II instancji na postanowienie wydane przez SOKiK w przedmiocie rozpoznania zażalenia na postanowienie Prezesa UOKiK rozstrzygające o kosztach postępowania wydane na podstawie art. 80 ustawy z 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów?

Przyznam, że nie miałem pojęcia, iż zaistniał taki problem prawny do rozstrzygnięcia — niemniej jeśli ktoś miał wątpliwości, to już nie powinien ich mieć.

subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
zerknij na wszystkie komentarze
0
komentarze są tam :-)x