Ustawa o wychowaniu w trzeźwości ma tekst jednolity (Dz.U. z 2015 poz. 1286)

Uznając życie obywateli w trzeźwości za niezbędny warunek moralnego i materialnego dobra Narodu, stanowi się, co następuje: [preambuła]

Informacyjnie: w Dzienniku Ustaw opublikowano tekst jednolity ustawy z 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 4 sierpnia 2015 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, Dz.U. z 2015 r. poz. 1286).


ustawa o wychowaniu w trzeźwości tekst jednolity
Ustawa o wychowaniu w trzeźwości ma tekst jednolity na 2015 r. (Dz.U. z 2015 r. poz 1286). Niniejszy kufel — odzian w bluzę reklamową Birrificio Lambrate — wznoszę za zdrowie ustawodawcy (fot. M. Rudak, CC-BY-SA 3.0)

Przypomnieć warto, że przepisy ustawy mają zastosowanie do następujących zagadnień, które już pojawiły się na łamach czasopisma Lege Artis (alkohol ma nawet swój tag — jest to rzecz jasna /tag/alkohol/):

Wątki okołoalkoholowe oczywiście będą tu wracały z mocą kaca u pijaka — częściej nawet zapewne niż wątki związane z piciem kawy ;-)

PS Akt ukazał się z tradycyjnym vacatio legis, którego naprawdę pewnym można być w jednym tylko przypadku — gdy RCL powinno opublikować dokument w sensownym terminie. Obwieszczenie ma datę 4 sierpnia 2015 r., ale publikacja nastąpiła dopiero 2 września 2015 r.

Naprawdę czekam na dzień kiedy się okaże, że w Dz.U. pójdzie tekst jednolity jakiejś ustawy — która w międzyczasie zostanie już znowelizowana. Biorąc pod uwagę pilność legislacyjną — choćby dwie pod rząd nowelizacje kodeksu postępowania karnego w czerwcu 2015 r. — możemy zacząć obstawiać nie „czy?” lecz „kiedy?” względnie „jak śmiesznie?”.

subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
zerknij na wszystkie komentarze
0
komentarze są tam :-)x