Baza wyroków UOKiK

A więc udało się: zgodnie z zapowiedziami (por. Polityka przejrzystości: UOKiK zapowiada publikację wyroków. Także tych, które są niekorzystne dla Urzędu.) właśnie dziś w serwisie internetowym UOKiK pojawiła się baza wyroków wydanych przez sądy w sprawach z powództwa UOKiK, a ściśle:

informacje dotyczące wszystkich rozstrzygnięć w sprawach decyzji z zakresu praktyk ograniczających konkurencję, kontroli koncentracji, naruszenia zbiorowych interesów konsumentów oraz w sprawach o uznanie klauzul za niedozwolone.

Zgodnie z opublikowaną informacją udostępnione zostały wyroki wydane po 1 września 2015 r., natomiast orzeczenia wcześniejsze będą do niej sukcesywnie dodawane. Adres bazy wyroków to http://decyzje.uokik.gov.pl/bp/wyroki.nsf — no i niestety w chwili pisania tego tekstu mam status:

Strona internetowa jest niedostępna
ERR_CONNECTION_REFUSED

trudno przeto powiedzieć co naprawdę tam się kryje i na ile polityka przejrzystości (гласность) zdaje egzamin; no ale cóż — czasem jest tak, że złe są miłego początki ;-)

Ja się o tyle cieszę, że dzięki temu doszło mi kolejne źródełko tematów, ale jak to będzie wyglądało zobaczymy w praniu.

subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
zerknij na wszystkie komentarze
2
0
komentarze są tam :-)x