Templářské sklepy Ryzlink rýnský — trzeciej szansy nie będzie

Trwając przy zobowiązaniu — co najmniej do końca sierpnia tylko recenzje win białych — dziś czas na butelkę wina Templářské sklepy Ryzlink rýnský czyli kolejny efekt pałętania się po górach (i sklepach, err… potravinach) w Czeskiej Republice.


wino Templářské sklepy Ryzlink rýnský
Wino Templářské sklepy Ryzlink rýnský — czy z lewej mańki, czy z prawej mańki, właściwie zawsze jedna bajka (fot. Olgierd Rudak, CC-BY-SA 3.0)

Uprzedzając niezadane pytania: na zdjęciu widać dwie butelki wina Templářské sklepy Ryzlink rýnský, ale powodem nie jest podwójne widzenie, lecz pewna obserwacja. O w mniej-więcej tym samym czasie i tym samym sklepie zakupiłem dwie butelki tego wina, aby przekonać się, że:

  • w pierwszej trafił mi się rocznik 2012, o zawrotnej zawartości alkoholu 13% — to wino wydało mi się zdecydowanie przesłodzone, coś jakby pod pokładami zbytecznego cukru próbowano ukryć jego nadmierny woltaż;
  • w drugiej alkoholu jest tylko 10,5%, zaś rocznik jako taki nie został podany, lecz z kodu wynika, że może być to 2014 — w smaku natomiast ta sama, dość nieprzyjemna, słodkość.

I teraz przyszło mi na myśl, że oczywiście znów dałem się zwieść magii Czeskiej Republiki — przecież ten ryzlink rýnský to nic innego jak zwykły riesling, o którym nie od dziś pamiętam, żeby generalnie obchodzić szerokim łukiem…

Cóż za koincydencja: tydzień temu była recenzja wina z Biedronki, które jest innym winem niż w reklamie (i w innej cenie) — czy dzisiejsze wino Templářské sklepy Ryzlink rýnský nie wpisuje się także w rozważania o tym czy warto — a może nie warto emigrować „do Czech”?

Tak czy inaczej to wino jest tak kiepskie, że aż sobie muszę zanotować jego nazwę — by już więcej, choćby przez przypadek, po taką butelkę nie sięgać.

subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
zerknij na wszystkie komentarze
0
komentarze są tam :-)x