Vinný sklep Sovín Merlot 2021 (skocznie i zaskakująco #8)

Nalejcie winaaaa, nalejcieee winaaaa z tej stareeeej beczki…! chciałoby się zanucić rzewnie, ale nie, dziś nie czas na rzewne smęty, lecz na coś konkretnego. Zaczynamy od odkorkowania butelki wina Vinný sklep Sovín Merlot z wspaniałego rocznika 2021, a następnie nastawiamy rajcowną muzyczkę.


Brass Against i 'Killing in the Name’ z repertuaru Rage Against the Machine w aranżacji na instrumenty dęte blaszane…

Fascynacji dobrym muzycznym coverem nigdy nie skrywałem, a że jest tego od groma, są dni, że nie słucham prawie niczego innego (w sumie to ciekawe, ale niespecjalnie dobrze mi się skupia, myśli i pracuje w ciszy, więc zwykle coś tam mi brzęczy w tle). Gdybyście mnie zapytali kto moim zdaniem jest mistrzem opracowania cudzego utworu, z pewnością odmówiłbym odpowiedzi (w zależności od dnia, nastroju, humoru, etc. wysoko mógłby być Johnny Cash, innego dnia Señor Coconut) — albo właśnie Brass Against… Są też żelazne kawałki, do których zaliczam klasyczną ostrzałkę — 'Killing in the Name’, którego dwie odczapne wersje zapragnąłem dziś ukazać…

…podobnie nieco odczapnym winem jest dla mnie ten morawski merlot. Jeśli mnie zapytacie: jakie czerwone wytrawne wino warto przytargać z Czeskiej Republiki, zawsze zacznę od frankovki, na drugim miejscu wymienię zweigelta — ale merlot?


…i ten sam utwór, tym razem w wykonaniu izraelskiej — potraktujmy to jako uzupełnienie niedokończonej recenzji książki Konstantego Geberta sprzed tygodnia — kapeli The Apples

Ano właśnie merlot, który może jest na przeciwnym biegunie jeśli chodzi o intensywność doznań smakowych, co wcale nie oznacza, że nie można go czasem spróbować, choćby po to, żeby mieć odmianę i porównanie — zupełnie jak z dobrym, bo zaskakującym dobrze znanego i doskonałego opracowaniem utworu.
I to by było na tyle, na razie :-)

(Vinný sklep Sovín Merlot 2021, fot. Olgierd Rudak, CC BY-SA 4.0)

subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
zerknij na wszystkie komentarze
2
0
komentarze są tam :-)x