Czy wyoutsourcingowana recepcjonistka w biurowcu jest „osobą czynną w lokalu przedsiębiorstwa”?

list intencyjny

Czy osobą czynną w lokalu przedsiębiorstwa (w rozumieniu art. 97 kc) jest recepcjonistka będąca pracownicą podmiotu zarządzającego biurowcem? Czy recepcja w biurowcu może być traktowana jako lokal przedsiębiorstwa? Czy takie niuanse w ogóle mają znaczenie — i czy ich wykładnia może kosztować przedsiębiorcę 123 mln lub 1,23 mln złotych? (wyrok Sądu Najwyższego z 10 września … Czytaj dalej