Czy kasację od postanowienia można wnieść bez wniosku o sporządzenie jego uzasadnienia?

A teraz coś z całkiem innej beczki: czy kasacja od postanowienia sądu karnego może być wniesiona po doręczeniu orzeczenia przez sąd — czy jednak strona powinna uprzednio złożyć wniosek o sporządzenie uzasadnienia skarżonego postanowienia? postanowienie Sądu Najwyższego z 15 maja 2019 r. (II KZ 14/19) Określony w art. 100 § 4 kpk tryb doręczania postanowień … Czytaj dalej