Rejestr Krajowych Znaków Towarowych i Wzorów Użytkowych

Uwaga, nadchodzi kolejna fala namawiania na wpis do kolejnego rejestru znaków towarowych — tym razem jest to Rejestr Krajowych Znaków Towarowych i Wzorów Użytkowych, a pismo wygląda następująco:


Rejestr Krajowych Znaków Towarowych i Wzorów Użytkowych

propozycja dowolnej rejestracji znaku towarowego nadesłana przez Rejestr Krajowych Znaków Towarowych i Wzorów Użytkowych


Oczywiście papier natychmiast po otrzymaniu należy wyrzucić do śmieci; natomiast mnie zaciekawiły trzy sprawy:

 • fascynująco brzmi wyraz „irrelewantna” (w zdaniu „rejestracja znaku w Rejestrze Krajowych Znaków Towarowych i Wzorów Użytkowych” jest irrelewantna dla powstania i trwania ochrony prawnej znaku oraz postanowień zatwierdzonych w publicznym rejestrze (…)”. Aż żałuję, że sprawa nie jest z tych konsumenckich — ciekawe czy UOKiK nie przyjąłby, że używanie wyrazów obcych i powszechnie niezrozumiałych narusza prawa konsumenta ;-)
 • według treści pisma jego nadawcą jest spółka pod firmą Rejestr Krajowych Znaków Towarowych i Wzorów Użytkowych sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Jerozolimskich 81 (pod adresem www.rkztwu.pl są podobne dane oraz numer KRS — 0000542745). Tymczasem pod tym numerem w rejestrze mamy spółkę Krauter sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Hoża 86 lok. 410 (proszę bardzo, oto świeżutki i pachnący odpis z KRS tej spółki) — coś tu nie gra;
 • i smaczek dla stałych P.T. Czytelników: jedynym wspólnikiem Krauter sp. z o.o. jest spółka pod firmą Kancelaria Gospodarcza Effekti sp. z o.o. (KRS 0000512717) z siedzibą w Poznaniu, ul. Święty Marcin 29/8. Jest to dokładnie ten sam adres, pod którym urzęduje… Software Hauptstadt sp. z o.o., znana z nękania przedsiębiorców kretyńskimi informacjami o nieprawidłowościach — jako Organizacja Konsumencka Kompedium czy inne Stowarzyszenie na Rzecz Ochrony Praw Konsumentów. Koincydencja wprost smakowita!

PS jedynym członkiem zarządu Krauter sp. z o.o. oraz jednym ze wspólników Kancelaria Gospodarcza Effekti sp. z o.o. jest p. Paweł Piecewicz, który ma upodobanie do ciekawie brzmiących nazw przedsiębiorstw: Zenitex sp. z o.o., Zenden sp. z o.o., Zelterex sp. z o.o., Zamorex sp. z o.o., Xavirex sp. z o.o., Xantis sp. z o.o., Xander sp. z o.o., Wutmex sp. z o.o., Wower sp. z o.o., Worimex sp. z o.o., Witrex sp. z o.o., Winterex sp. z o.o., Wandrex sp. z o.o., Vintur Capital sp. z o.o., Vilger sp. z o.o., Unimid sp. z o.o., Udinex sp. z o.o., Uberus sp. z o.o., Trister sp. z o.o., Treuster sp. z o.o., Topfer sp. z o.o., Tinmar sp. z o.o., T2T sp. z o.o., Suchtex sp. z o.o., Strumex sp. z o.o., Steigner sp. z o.o., Spoter sp. z o.o., Spartos sp. z o.o., Slinger sp. z o.o., Skalop sp. z o.o…. uffff łącznie jest ich ok. 150, podałem tylko część tych, które mają dodatkową cechę wspólną — Święty Marcin 29/8 w Poznaniu.

Warto zapamiętać te nazwy, być może jeszcze o nich usłyszycie!

46 comments for “Rejestr Krajowych Znaków Towarowych i Wzorów Użytkowych

 1. robert
  8 kwietnia 2015 at 10:01

  Pod tym adresem jest chyba wirtualne biuro.

  • 8 kwietnia 2015 at 10:05

   Tak, zarówno Święty Marcin 29/8 jak i Hoża 86 lok. 410, w dodatku prowadzi ten sam usługodawca: http://www.biuro29.pl/oferta.php

   • oszukani
    8 kwietnia 2015 at 11:37

    Tak mi przyszło do głowy teraz: a czy w związku z tym, że nazwa firmy przedstawionej w piśmie nie koresponduje z danym z KRS to nie można przypadkiem podważyć takiej umowy, jeśli już ktoś im zapłacił (czyli w ich rozumieniu zawarł z nimi umowę?) Bo w zasadzie z kim umowa została zawarta?

    • 8 kwietnia 2015 at 12:20

     Różnica zapewne wynika z tego, że była zmiana umowy spółki, która jeszcze nie została zarejestrowana w KRS. Na treść umów zawartych przez takiego przedsiębiorcę nie ma to wpływu.

     Generalnie ten nieszczęsny formularz nie wprowadza w błąd odbiorców, jest tam wyraźnie napisane, że jest do „propozycja dowolnej rejestracji” — która w dodatku jest „irrelewantna”… ;-)

 2. oszukani
  8 kwietnia 2015 at 11:28

  W dniu dzisiejszym tj. 8.04.2015 napisał Pan artykuł z przestrogą a ja i moja firma niestety padliśmy już ofiarą tych oszustów dwa tygodnie temu:( wtedy jeszcze nikt o nich nie pisał w internecie:( jesteśmy młodą firmą i był to dla nas spory wydatek niestety. Nie stać nas też, aby bawić się w sądy i prawników. Niemniej jednak takie naciąganie powinno spotkać się z karą. Czy jest jakiś sposób, żeby rozwiązać z nimi tę umowę i domagać się zwrotu choć części kosztów? Czy jest sens zgłaszania tego na policję? Czy umowa jest tak sporządzona, że człowiek wyjdzie tylko na idiotę, że dał się naciągnąć? A może jest jakąś organizacja, która pisałaby zbiorowy wniosek do prokuratury?

  • Art
   8 kwietnia 2015 at 13:36

   Przede wszystkim musicie odpowiedzieć sobie na pytanie: czy dostaliście to za co zapłaciliście? Gdy się robi przelew na 1600 zł, to z pewnością ma się jakieś konkretne oczekiwania wobec usługodawcy. Jeśli świadczenie (wpis do rejestru i jego prowadzenie przez 10 lat) nie zostało zrealizowane zgodnie z umową, to oczywiście zwrot kasy się należy. W przeciwnym razie bez sądu i prawnika raczej się nie obejdzie. Przynajmniej moim zdaniem, może Olgierd będzie miał jakąś lepszą radę.

   W każdym razie mnie ciekawi jakie było Wasze wyobrażenie odnośnie tego co kupujecie. Co spodziewaliście się otrzymać za te pieniądze?

   • 8 kwietnia 2015 at 13:50

    Nic więcej nie wymyślę — oczywiście jeśli usługa jest fikcyjna to można dochodzić zwrotu, ale nikt nikomu nie zabrania się reklamować w bezwartościowych rejestrach, nawet jeśli reklama ta jest irrelewantna wobec czegokolwiek co jest w Urzędzie Patentowym RP.

    BTW według mojej oceny równie bezwartościowe są na przykład pakiety telewizji satelitarnej, a jednak ludzie podpisują umowy i płacą…

   • oszukani
    8 kwietnia 2015 at 14:56

    Problem polega na tym, że spodziewaliśmy się ochrony prawnej znaku jaką zapewnia „zastrzeżenie znaku” i o to wnioskowaliśmy do urzędu patentowego, dokładnie o wpis do rejestru znaków towarowych. A co do wspomnianych oszustów z Rejestru Krajowych Znaków Towarowych i Wzorów Użytkowych to oczywiście wpisali nas do swojego nic nie znaczącego rejestru. Poprostu podszyli się pod korespondencję którą spodziewaliśmy się otrzymać z rejestru znaków towarowych Rzeczypospolitej Polskiej. Czy takie pismo jakie dostaliśmy nadaje się do zgłoszenia do prokuratury jako wyłudzenie czy oszustwo?

    • 8 kwietnia 2015 at 15:19

     No niestety, ani jedno, ani drugie.

    • Art
     8 kwietnia 2015 at 15:36

     Gdyby rzeczywiście podszywali się pod Urząd Patentowy RP, to wówczas byłoby to przestępstwo. Ale w tym przypadku o podszywaniu nie ma mowy, bo nadawca jest wyraźnie wskazany jako spółka z o.o. o konkretnym numerze KRS.

     Zresztą nadawca ma tu drugorzędne znaczenie, bo z treści samego pisma wynika, że o żadnej ochronie prawnej nie może być mowy. No chyba że są wątpliwości co do znaczenia słowa „irrelewantny”.

 3. tom
  9 kwietnia 2015 at 19:29

  A skąd dana firma ma nasze logo, numer zgłoszenia i w ogóle?

  • 9 kwietnia 2015 at 20:25

   Z publicznie dostępnego rejestru prowadzonego przez Urząd Patentowy RP:

   http://grab.uprp.pl/PrzedmiotyChronione/Strony%20witryny/Wyszukiwanie%20proste.aspx

   • oszukani
    10 kwietnia 2015 at 07:40

    Tak, niestety. Informacja została publicznie ogłoszona przez Urząd Patentowy.
    Daliśmy się wkręcić tylko i wyłącznie dlatego, że czekaliśmy na to pismo. Więc jak przyszło, to od razu dokonaliśmy wpłaty. Ze strony tych naciągaczy jest wszystko „zgodnie z prawem”. Poprostu żerują na ludzkim pośpiechu i naiwności. Co za kraj, i co za ludzie. I tak jest tu ciężko żyć i prowadzić firmę a jeszcze rodacy takie zasadzki wymyślają. Niestety w Polsce takie kwiatki wychodzą na każdym kroku jak prowadzi się firmę. 10 razy się człowiek ustrzeże takich a za 11 wpadnie. Dziękuję wszystkim za pomoc i zainteresowanie tematem. Gratuluję też bloga bo takie informacje są potrzebne, żeby inni nie dali się oszukać.

    Ps. Panie Olgierdzie może zrobi Pan wpis ku przestrodze innych odnośnie naciągaczy, którzy podszywają się pod komorników sądowych i wysyłają nakazy zapłaty? Nie wiem czy Pan już o tym słyszał? Jest obecnie ostrzeżenie na stronach warszawskiego sądu, ale nie każdy o tym wie i masa ludzi niestety płaci naciągaczom:(

 4. Janek
  10 kwietnia 2015 at 11:08

  Takich „firm” i „rejestrów” trochę istnieje, również w Europie, ale to jest margines. Kiedyś wielokrotnie dostawałem propozycje od podobnej firmy z Utrechtu, żeby wpisać się do jakiegoś Eurobubla. To poznańskie cudo nie ma nawet strony internetowej, ale żeby dobrać się do nich, trzeba by prawników z amerykańską fantazją i polotem.Należy się więc cieszyć, że takie „rzetelne” propozycje rejestrów trzymanych pod kołdrą, nie przychodzą codziennie. A swoją drogą, to chyba im się ten „interes” kręci, skoro stać ich na listy polecone.

  • 10 kwietnia 2015 at 11:52

   Stronę ma: rkztwu . pl (psuję adres, żeby nie linkować do paskudztwa, ale można sobie poprawić w przeglądarce).

   • KrzyzKraban
    13 kwietnia 2015 at 13:28

    160 firm po 1600 to raptem 256k zł. Niezły interes…

    • 13 kwietnia 2015 at 13:36

     No cóż…

    • oszukani
     28 kwietnia 2015 at 12:01

     A czy jest opcja, żeby zobaczyć wszystkie wpisane/oszukane firmy w ich bazie? Skąd Pan wie, że jest 160? Taka lista firm to byłby skarb, bo do każdego się można odezwać i razem coś zrobić! Bo z tego co ja widziałam, trzeba wiedzieć kogo szukać w tej bazie:( Bardzo proszę o info. Pozdrawiam

 5. Aleksandra
  13 kwietnia 2015 at 22:27

  też dałam się zrobić – 800zł poszło! ciekawe czy takie oszustwo nie kwalifikuje się do pozwu zbiorowego

 6. Nadia
  14 kwietnia 2015 at 08:51

  Ja też dałam się nabrać tym złodziejom! Byłam przekonana, że to pismo z Urzędu Patentowego, na które czekałam. Złóżmy pozew zbiorowy i nie pozwólmy aby te cwaniaczki dalej naciągały ludzi!!!!

  • Magda
   14 kwietnia 2015 at 10:09

   Ja też zapłaciłam 400zł. Mam nadzieję, że więcej faktur od nich nie dostanę. Słyszałam, że jest wiele takich firm, które potem nękają wysyłając faktury na ogromne kwoty za rejestr w bazie.
   Ta umowa chyba nie zobowiązuje do żadnych następnych opłat?
   Ja też chciałabym to zgłosić jako pozew zbiorowy. Zostawię Wam mojego nieoficjalnego maila, piszcie jak jesteście zainteresowani zgłoszeniem w tytule wpiszcie PATENT to będę miała liste maili.
   skp5@o2.pl Magda

   • Limone
    20 kwietnia 2015 at 14:22

    Przesłałam do Ciebie maila…jesteśmy kolejnymi oszukanymi na 1200 PLN.

    • oszukani
     28 kwietnia 2015 at 12:02

     I ja zaraz też wyslałam maila do Ciebie. I jak coś będziecie robić to się dołaczamy!

 7. Magda
  14 kwietnia 2015 at 10:39

  Hmm…czyli tak naprawdę nie można za bardzo nic zrobić…? To jest dowolna rejestracja – sprawa jest niemalże oczywista. Sprytnie wykorzystali sytuację. Pozostaje tylko pytanie czy mają prawo żądać jeszcze jakichś opłat- nawet po kilku latach? Ja chyba po prostu wyrejestruję się z tej bazy dla świętego spokoju. Mam nadzieje, że wtedy już nie będą mieli prawa nic zrobić?

 8. Magda
  14 kwietnia 2015 at 10:53

  Przepraszam, że się tak rozpisuję, ale przychodzą mi do głowy nowe pomysły. A może punktem zaczepienia dla nas „oszukanych” mogłoby być bezprawne użycie naszego znaku?

  • 14 kwietnia 2015 at 11:07

   Ale jak bezprawne, skoro nawet poszło odpłatne zlecenie?

   A co do następnych opłat — być może jest tam regulamin, być może jest coś w regulaminie…

 9. Krzysztof
  27 kwietnia 2015 at 11:08

  Witam, czy ktoś z Państwa usiłował w tej sprawie interweniować na policji lub w prokuraturze ?
  Sprawa nie jest wcale taka czysta, bo w sposób ewidentny intencją jest wyłudzenie. Ja dałem się nabrać, bo w toczącej się od ponad roku procedurze rejestracji znaku, wstrzelili się ze swoim pismem akurat w moment , gdy oczekiwałem na ostateczne potwierdzenie rejestracji . Do głowy mi nie przyszło że ktoś może zrobić taki numer i zapłaciłem w podskokach jak ten głupek tym bardziej, że kwota się zgadzała. Byłem w tej sprawie na policji – poradzili mi żeby najpierw sprawdzić czy ktoś nie złożył już doniesienia.

  • Grzegorz
   27 kwietnia 2015 at 17:11

   u nas to samo. Czekamy na informację z UP i w międzyczasie dostaliśmy pismo…i niestety zapłaciliśmy. Dzisiaj przyszło kolejne pismo z ORF Ogólnopolski Rejestr Firm, którzy to na bezczelnego piszą o wpłaceniu 3025,80zł. To tylko w POlsce może się zdarzyć…. Jeżeli macie Państwo podobną sytuację – może uda się zbiorowo zgłosić fakt wyłudzenia, bądź próby wyłudzenia

   • 27 kwietnia 2015 at 22:01

    Szczerze: skoro ktoś, kto czeka na wiadomość z Urzędu Patentowego RP, płaci jakieś pieniądze tworowi o nazwie „Rejestr Krajowych Znaków Towarowych i Wzorów Użytkowych”?

    • oszukani
     28 kwietnia 2015 at 11:43

     A tak, można bardzo łatwo. Już wyjaśniam – bo spodziewamy się wpisu do Krajowego Rejestru Znaków Towarowych :)

     • 28 kwietnia 2015 at 12:00

      Przy całym szacunku: w jaki sposób ktoś ma odpowiadać za to, że ktoś inny czekał na coś innego? Bo się umiejętnie wstrzelił? To jest podstawa pomysłu na biznes: chce kupić auto, może Forda, ale może kupi Toyotę, jeśli go spytamy? etc. etc.

      • oszukani
       28 kwietnia 2015 at 13:08

       Panie Olgierdzie chyba nie prowadzi Pan firmy :) polski przedsiębiorca ma tony papierologii na biurku ZUSy, pensje dla pracowników, podatki etc, a w takim ferworze zajęć i papierów naprawdę nie jest trudno dać się podejść. To co robi tamta firma rkztwu to jest to jawne oszustwo i wyłudzenie. Co do tego nie ma wątpliwości i nie ma sensu zwalać całej winy na poszkodowanych bo to jest jak kopanie leżącego. W jakim innym Państwie takie rzeczy uchodzą „na sucho” takim naciągaczom? Gdyby dla przykładu ukarać 5-10 takich firm to inni nie mieli by pomysłu, żeby naciągać ledwo żyjących ostatnich przedsiębiorców w Polsce, dających zatrudnienie innym Polakom. Polacy powinni się wzajemnie wspierać i sobie pomagać a nie rzucać kłody pod nogi. Dopóki ludzie tego nie zrozumieją nie będzie dobrze w Polsce.

       A może Pan podejmie się napisania w imieniu poszkodowanych takiego pozwu zbiorowego? Lub ma jakiś inny pomysł jak poszkodowani mogą się z tego wycofać? Lub może na Pan osobę która mogła by pomóc rzeszy oszukanych ludzi przez rkztwu. Oceniać jest bardzo łatwo z perspektywy, trudniej poradzić coś na zaistniałą sytuację.

       • 28 kwietnia 2015 at 13:47

        No więc właśnie dlatego, że oceniam, że taki spór byłby bezcelowy, nie podjąłbym się takiej sprawy. Zawsze uważam, że trzeba mierzyć siły na zamiary — a tutaj więcej można popłynąć na sporze, niż uzyskać.

        Dodam, że taka afera w ogóle z trudem kwalifikuje się na postępowanie grupowe — zgodnie z art. 1 ust. 2 ustawy Ustawa ma zastosowanie w sprawach o (i) roszczenia o ochronę konsumentów, (ii) z tytułu odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny oraz (iii) z tytułu czynów niedozwolonych, z wyjątkiem roszczeń o ochronę dóbr osobistych. Dwie pierwsze przesłanki odpadają w cuglach, do trzeciej trzeba byłoby bardzo przekonywać sąd (że zawarcie umowy miało charakter deliktu).

       • egzekutor
        4 grudnia 2015 at 12:02

        Faktycznie postępowanie grupowe jest tu mało prawdopodobne, skoro pomyślane ono było głównie o ochronie konsumentów a nie przedsiębiorców. Na gruncie prawa karnego raczej też nic się nie wskóra. Prowadzimy sprawę klienta, który wpłacił 1200 zł ale uważamy, że są jednak podstawy do uchylenia się od skutków prawnych tej wpłaty na podstawie art. 84 kc. Skierowaliśmy wezwanie do zapłaty, które zostało zwrócone. Pozew już wnieśliśmy i czekamy obecnie na nakaz zapłaty. Z sądu korespondencja też nie będzie odebrana bo ta spółka nie wynajmuje już adresu na Jerozolimskich więc po uprawomocnieniu się orzeczenia kierujemy sprawę od razu do komornika. Jeśli ktoś chce aby pomóc poprowadzić indywidualnie sprawę to na fb prowadzimy akcje pt. http://www.facebook.pl/falszywe.rejestry

      • Krzysztof
       29 kwietnia 2015 at 13:36

       Szanowny Panie,
       czy nie dostrzega Pan faktu , że intencją tego procederu jest po prostu oszustwo ? Przecież wiadomo że nikt świadomie nie skorzysta z ich usług – bo czemu miałoby to służyć ? To oczywiste że my poszkodowani wykazaliśmy się naiwnością, brakiem czujności – a w moim przypadku elementarnym zlekceważeniem pisma, które uznałem za urzędowe, ale na takiej zasadzie dojdziemy do sytuacji , gdy zaczniemy bać się własnego cienia – bo każdą fakturę będzie trzeba na wszystkie strony prześwietlać , czy aby nie ma w niej żadnego przekrętu. Ja bynajmniej nie liczę na odzyskanie ośmiu stów , ale takich sukinsynów trzeba po prostu eliminować z rynku – dlatego nie noszę się z zamiarem wystąpienia z powództwem cywilnym , ale po prostu zgłosić tą działalność jako przestępczą…

   • oszukani
    28 kwietnia 2015 at 11:33

    Moi Drodzy Oszukani. Takie rzeczy tylko w Polsce:) pisałam jako pierwsza oszukana w tym wątku. A więc, jeśli będzie POZEW ZBIOROWY to nasza firma jak najbardziej się dołącza do tego. Jeśli jest jakieś złożone doniesienie na policję przez kogoś to bardzo chętnie się również dołączamy. Proszę o info jeśli już działacie w tej kwestii, nie możemy być bez czynni. Piszcie o tym na forum bo na pewno jest więcej oszukanych. A tym czasem właśnie smaruje ZAWIADOMIENIE do URZĘDU SKARBOWEGO :) Zróbcie to samo jeśli nie dostaliście faktury, bo oni są sp. z o.o. o a kwota którą wpłaciliście jest kwotą brutto i muszą Wam na to wystawić fakturę:) my powinniśmy dostać fakturę do 15 kwietnia a nie dostaliśmy. (odczekacjcie do 15 kolejnego miesiąca od dnia zrezlizowania przez nich „usługi”) Ważne jest, jak będziecie składać zawiadomienie du US aby dołączyć jakiś email, że ich prosiliście o wystawienie faktury (nie odpisują na maile, ale to nie ma znaczenia, nawet lepiej). Dołączcie oczywiście potwierdzenie przelewu i pismo które dostaliście od nich. Ważne jest rówież udowodnienie US, że umowa została zawarta – w tym celu możecie wydrukować ogólne warunki handlowe dostępne na stronie tych oszustów i zaznacznie fragment w którym mówią, że przelanie pieniędzy za ich konto jest równoznaczne z podpisaniem umowy. tyle wymyśliłam do tej pory:) Grzywna dla tych oszustów do 5 tys. za brak wystawienia takiego dokumentu bo to przestępstwo skarbowe:) jak oni nas tak to my ich też zrobimy na cacy:) jak będzie dużo takich zgłoszeń do US ich odpowiednio dociśnie:) i jeszcze będą musieli dopłacić do swojego złotego biznesu robienia swoich rodaków w bambuko:) POLECAM:)

    • oszukani
     30 marca 2016 at 19:23

     W dniu dzisiejszym dostaliśmy potwierdzenie z Urzędu Skarbowego, że na nasz wniosek zostało wszczęte dochodzenie :) trwało to prawie rok, ale jak widać było warto:) POLECAM ZGŁASZAĆ DO US tych oszustów:)

     • Mike
      31 marca 2016 at 15:24

      Co ma do tego przypadku US?

      Domniemam, że US się zainteresował raczej ze względu na żonglowanie ponad setką spółek i jakieś ewentualne nieprawidłowości podatkowe.

 10. gość
  15 maja 2015 at 17:43

  Dzisiaj dostałem od tych oszustów (teraz jako Rejestr Krajowych Patentów i Wynalazków) informację że mój wynalazek został zarejestrowany w tym rejestrze i propozycję o opłacie za rejestrację w wysokości 890 PLN. Byłem z tym listem na poczcie – list wysłany wczoraj z W-wy. Wzór graficzny tego listy identyczny z tym co pokazano wyżej. Sprawa ewidentnie dla policji i nie rozumiem dlaczego musi być pozew ZBIOROWY?

 11. Natatlia
  24 czerwca 2015 at 16:36

  Dzieki wielkie za ostrzeżenie !!! Własnie otrzyamałam takie pisemka: 3 x 850zł do zapłaty.

 12. egzekutor
  26 listopada 2015 at 00:09

  Pomagamy przy odzyskiwaniu pieniędzy od tej spółki: http://www.facebook.com/falszywe.rejestry

 13. RS
  14 kwietnia 2016 at 14:42

  Tak, tak pisma od nich dotarły i do nas a każde na 1200 zł. Czy na to nie ma przepisów?

 14. mariusz
  30 marca 2017 at 12:27

  ja wygrałem z nimi sprawę i właśnie wczoraj odzyskalem pieniądze (przez komornika), procedura jest bardzo prosta – jakby co to [SPAM wycięty]

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.