Frekwencja w wyborach — 99,68%!

Nie zamierzam się zastanawiać nad przyczynami takiej czy innej frekwencji w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Natomiast całkiem przypadkowo sprawdziłem wynik przy urnach w „moim” lokalu (cudzysłów o tyle zasadny, że mimo przeprowadzki nadal głosuję na Szczepinie — przeto w podanych niżej cyfrach brak osoby niżej podpisanego).

Otóż we wrocławskiej komisji nr 235 (Gimnazjum nr 22, ul. Lubelska 95a) padł chyba rekordowy wynik — frekwencja wyniosła 99,68%! Tak przynajmniej podaje Państwowa Komisja Wyborcza w części serwisu internetowego poświęconego frekwencji podczas wyborów prezydenckich 2015 r.


frekwencja

Frekwencja jak za Gierka i Gomułki (zrzut ekranu za PKW.gov.pl)


Jak widać według komunikatu uprawnionych do głosowania było 947, a kart wydano 944, co daje nieprawdopodobną wartość 99,68%.

Wynik naprawdę imponujący: takiej listy obecności nie było ani w czasie referendum „3XTAK” w 1946 r. ani w czasie zorganizowanych przez komunistów „wyborów” w 1947 r.

Nie wiem co to może oznaczać, nie będę także próbował domniemywać przyczyn — może to po prostu pomyłka? — po prostu chciałem mieć jeszcze jeden felietonik :-)

subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

15 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
zerknij na wszystkie komentarze