W Dzienniku Ustaw opublikowano kilkanaście „zaległych” wyroków TK

Czysto informacyjnie: albo ktoś w KPRM lub RCL poszedł po rozum do głowy, albo po prostu przestraszyli się komitywy prezydenta Dudy z prezeską Przyłębską — z jakiejś przyczyny w Dzienniku Ustaw opublikowano dziś kilkanaście zaległych wyroków Trybunału Konstytucyjnego, a mianowicie:

Z niezbyt jasnych przyczyn wśród opublikowanych orzeczeń nie ma wyroku TK z 7 listopada 2016 r. (K 44/16), w którym stwierdzono, że określony ustawą z 22 lipca 2016 r. tryb wyboru prezesa Trybunału Konstytucyjnego jest zgodny z ustawą zasadniczą.

Równocześnie ze strony internetowej Trybunału Konstytucyjnego zniknął wykaz wyroków oczekujących na publikację — nie ma wśród nich także wyroku z 7 listopada 2016 r.

Nie wiem czy to za sprawą później pory czy jakieś zaćmy intelektualnej — ale naprawdę nie potrafię tego wszystkiego zrozumieć, a co dopiero zinterpretować… Niemniej warto przypomnieć, że w sierpniu też poszła taka fala

6
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
kjonca
Gość
kjonca

Chyba o tym mówi jedna z 3 ostatnich ustaw.

Art
Gość
Art

Zgadza się, konkretnie art 19 ustawy o przepisach wprowadzających dwie pozostałe ustawy:

„Art. 19. Wyroki Trybunału oraz rozstrzygnięcia Trybunału podjęte z naruszeniem przepisów ustawy z dnia 25 czerwca 2015 r. o Trybunale Konstytucyjnym (Dz. U. z 2016 r. poz. 293) albo ustawy z dnia 22 lipca 2016 r. o Trybunale Konstytucyjnym, wydane przed dniem wejścia w życie ustawy, o której mowa w art. 1, podlegają ogłoszeniu w odpowiednich dziennikach urzędowych po zarządzeniu ich ogłoszenia przez sędziego pełniącego obowiązki Prezesa Trybunału, chyba że dotyczą one aktów normatywnych, które utraciły moc obowiązującą.”

Olgierd Rudak
Gość

Fakt, nie wpadłem na to, że teraz wyroki TK będzie się publikowało na podstawie przepisów przejściowych w ustawach…

sjs
Gość

Rozumiem, że tych najważniejszych wyroków dalej nie opublikowali?

Art
Gość
Art

Raczej tych najmniej ważnych, bo nie mających realnego wpływu na życie zwykłych ludzi (wszystkie nieopublikowane wyroki dotyczą nieobowiązujących już ustaw o TK).

Smok Eustachy
Gość

Ponoć Sąd Najwyższy ma teraz fikać.

Taki artykuł w natemacie był