Rejestr Krajowych Znaków Towarowych i Wzorów Użytkowych (Ferum sp. z o.o.) znowu nadaje!

Czysto informacyjnie — aczkolwiek z cyklu przestrzegam przed: Rejestr Krajowych Znaków Towarowych i Wzorów Użytkowych znowu nadaje bezwartościowe informacje o zgłoszeniu znaku towarowego do Urzędu Patentowego RP — i prosi o wniesienie opłaty „celem dokonania rejestracji na okres 10 lat”.


rejestr krajowych znaków towarowych wzorów użytkowych
Rejestr Krajowych Znaków Towarowych i Wzorów Użytkowych — w nowym ciele stary duch!

Dla przypomnienia: Rejestr Krajowych Znaków Towarowych i Wzorów Użytkowych jest P.T. Czytelnikom „Czasopisma” nieźle znany (por. „Rejestr Krajowych Znaków Towarowych i Wzorów Użytkowych”) — lecz chociaż rejestracja znaku w RKZTWU jest nadal „irrelewantna” dla powstania i trwania ochrony prawnej znaku — to zmienił się podmiot oferujący usługę.

Obecnie jest to FERUM sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Wspólna 63B/2, KRS 656329, NIP 7010647706. Spółka powstała 29 grudnia 2016 r., ma 6 tys. złotych kapitału, jej jedynym wspólnikiem jest GRAND NOVA CENTER sp. z o.o. (KRS 654006), jedynym członkiem zarządu Karol Krankowski.

Co można powiedzieć o spółce pod firmą GRAND NOVA CENTER sp. z o.o.? Otóż właściciel właściciela serwisu Rejestr Krajowych Znaków Towarowych i Wzorów Użytkowych powstał całe 9 dni wcześniej, ma taki sam adres, jej kapitał to 50 tys. złotych, zaś wspólnicy to GRAND NOVA sp. z o. o. (KRS 418787) oraz Anna Kośmicka, która jest równocześnie jedynym członkiem zarządu. Ze strony internetowej www.grandnova.com.pl można wywnioskować, że przedmiotem działalności jest m.in. prowadzenie wirtualnego biura, a także zakładanie spółek przez S24 (zarówno GRAND NOVA CENTER jak i FERUM powstały w ten właśnie sposób).

Cóż można rzec o właścicielu właściciela? Ano to, że GRAND NOVA sp. z o.o. istnieje od 2012 r., jej adres to ul. Złota 7/18, Warszawa, jej kapitał zakładowy wynosi 5 tys. złotych, większościowym udziałowcem jest Anna Kośmicka (plus 1 osoba, która ma 1 udział o wartości 50 złotych) — Anna Kośmicka jest także jedynym członkiem zarządu tej spółki.

Nie wiem jak ich wirtualne biura (przypominam, że z punktu widzenia urzędu skarbowego to może być problem), ale na pewno otrzymane pisma dotyczące znaków towarowych warto odsyłać — do Koszalina.

subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

14 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
zerknij na wszystkie komentarze
14
0
komentarze są tam :-)x