Templářské sklepy Sauvignon 2016 — bo wino białe bywa loterią

Kosztowanie win białych — moim zdaniem — to znacznie większa loteria, niż w przypadku win czerwonych. Przekonałem się o tym otwierając kolejną butelkę przywiezioną w ramach górskiej kontrabandy — czyli wino Templářské sklepy Sauvignon 2016.


Wino Templářské sklepy Sauvignon 2016
Wino Templářské sklepy Sauvignon 2016: moim zdaniem bardzo, bardzo słabe (fot. Olgierd Rudak, CC-BY-SA 3.0)

Sauvignon blanc jest drugim co do popularności białym szczepem winorośli w Europie (zdaje się, że zaraz za Chardonnay) — mnie każe się to poważnie zastanawiać czy właśnie nie przez grzechy, które w tym winie czuć bardzo wyraźnie. Wino Templářské sklepy Sauvignon 2016 okazało się zdecydowanie za słodkie, aż podchodzące budyniem, a także bardzo zbyt bąbelkowane — prawie jak wino musujące…

Butelka takiego wina w czeskim sklepie spożywczym kosztuje około 100 koron, co samo w sobie jest ceną niewygórowaną — ale przecież taką stówkę można wydać u nich znacznie lepiej.

Wychodzi na to, że nie wszytko złoto co się świeci, warto też czasem zaufać przeczuciu — które mówi, by nie darzyć nadmiernym zaufaniem win białych — jednak jaki będzie dalszy obrót sprawy przekonamy się za czas jakiś.

subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
zerknij na wszystkie komentarze
0
komentarze są tam :-)x