Zakaz noszenia broni podczas festiwalu Pol’and’Rock

Czy wiecie że… będzie zakaz posiadania broni podczas festiwalu Pol’and’Rock 2018 (d. Przystanek Woodstock — ten organizowany przez Jerzego Owsiaka, którego nazwa musiała być zmieniona ze względów prawnych)?


zakaz posiadania broni festiwal PolandRock

Podczas festiwalu Pol’and’Rock zakazane będzie noszenie broni (fot. Olgierd Rudak, CC-BY-SA 3.0)


Wynika to z rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 19 lipca 2018 r. w sprawie wprowadzenia czasowego zakazu noszenia broni i przemieszczania jej w stanie rozładowanym (Dz.U. z 2018 r. poz. 1424), który wprowadza czasowy zakaz noszenia i przemieszczania wszelkiego rodzaju broni (także rozładowanej) w dniach od 30 lipca do 8 sierpnia 2018 r. w Kostrzyniue nad Odrą oraz sołectwa Dąbroszyn w gminie Witnica.

par. 1 rozporządzenia
Wprowadza się zakaz noszenia i przemieszczania w stanie rozładowanym wszelkiego rodzaju broni na obszarze 
gminy Kostrzyn nad Odrą i sołectwa Dąbroszyn w gminie Witnica w województwie lubuskim w okresie od dnia 30 lipca 2018 r. do dnia 8 sierpnia 2018 r.

Dla jasności festiwal Pol’and’Rock 2018 ma się odbyć między 2 a 4 sierpnia 2018 r., co oznacza, że zakaz nie dotyczy tylko miłośników muzyki, ale też innych osób, które — w nieco dłuższym okresie — będą przebywać na określonych terenach.

Dla przypomnienia w ostatnich latach czasowy zakaz noszenia i przemieszczenia broni był wprowadzany:

  • w 2016 r. — w związku ze szczytem NATO (Warszawa) i Światowymi Dniami Młodzieży (woj. małopolskie i śląskie);
  • w 2017 r. — w związku z Sesją Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO (Kraków), wizytą Donalda Trumpa (Warszawa) i The World Games (Wrocław).

Ciekawostką może być, że impreza muzyczna organizowana przez Owsiaka nie jest nowością — ale nowością jest związany z nią zakaz posiadania broni.

Dla jasności:

  • zakaz dotyczy każdego rodzaju broni (nie tylko broni palnej — niemniej bronią nie jest scyzoryk);
  • niemniej posiadanie scyzoryka podczas imprezy masowej jest wykroczeniem (art. 59 ust. 1 ubim);
  • zakaz noszenia broni nie dotyczy m.in. koncesjonowanych agencji ochroniarskich, dyplomatów;
  • naruszenie zakazu jest wykroczeniem, za które można zostać ukaranym grzywną do 5 tys. złotych (art. art. 51 ust. 2 pkt 10 uobia).

Q.E.D.

subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

20 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
zerknij na wszystkie komentarze