Víno Podivín Modrý Portugal 2016 — na dobry początek jesieni

Krótko i na temat: mamy już jesień, toteż w moim kielichu może znów zagościć czerwone wytrawne wino przywiezione (jakiś czas temu, bo nadal są oczywiste przeciwwskazania) z wypadu do Czeskiej Republiki — tym razem padło na Víno Podivín Modrý Portugal 2016.


Víno Podivín Modrý Portugal 2016
Víno Podivín Modrý Portugal 2016 — jeśli to jesień, to czas na czerwone wytrawne wino morawskie(fot. Olgierd Rudak, CC-BY-SA 3.0)

Jak sama nazwa sugeruje odmiana Modrý Portugal (Blauer Portugieser) nie ma ponoć szczególnych konotacji z Portugalią (ponoć w ogóle tam jej nie znają), zaś pochodzić ma „prawdopodobnie” z Austrii, jednak szczególnej popularności doczekała się na Morawach i Słowacji (idąc w grę słów można powiedzieć, że zapewne w regionie Slovácko i na Slovensku).
Mniejsza z tym, bo najważniejsze, że to wino kosztuje niewiele (setkę koron z jakimś okładem), a pije się je świetnie — może ta odmiana nie jest tak charakterna jak Frankovka (ale, ale, uwaga: otworzyłem właśnie butelkę frankovki z Habánskich Sklepów, rocznik 2017 — tam się porobiło coś nieszczególnego!), ale na początek jesieni będzie akuratna.

Jak dla mnie bomba, czego sobie i P.T. Czytelnikom ze szczerego serca życzę :-)

subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
zerknij na wszystkie komentarze
0
komentarze są tam :-)x